Kamera on-line

Bezpłatne badania, konsultacje ze specjalistami, wykłady. Drugi Klub Pacjenta już 25 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia i Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejne już spotkanie w ramach cyklu Klub Pacjenta. Wydarzenie rusza we wtorek 25 kwietnia o godz. 10.30 w Domu Kultury „CHEMIK”. Będzie to doskonała okazja do wysłuchania prelekcji na temat zdrowia, skorzystania z bezpłatnych badań i indywidualnych rozmów ze specjalistami. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Paweł Masełko.

Kluby Pacjenta to inicjatywa Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland. Ich celem jest promowanie zdrowego stylu życia i edukowanie społeczeństwa w zakresie profilaktyki, chorób cywilizacyjnych i innych istotnych zagadnień z dziedziny zdrowia. Odbywają się cyklicznie niemal w całej Polsce – wszędzie tam, gdzie działają placówki American Heart of Poland. W każdym ze spotkań uczestniczy około 150 słuchaczy. W Kędzierzynie-Koźlu Klub odbędzie się już po raz drugi.

– Tematyka poszczególnych spotkań jest zawsze indywidualnie dobierana w zależności od aktualnych potrzeb danych społeczności. Do udziału w wykładach zapraszamy specjalistów z różnych dziedzin, jak lekarze, pielęgniarki, dietetycy, psycholodzy czy fizjoterapeuci. W agendzie kwietniowego spotkania w Kędzierzynie-Koźlu znajdzie się też np. prelekcja radcy prawnego – o prawach pacjenta opowie Karolina Mazur – mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

– Ogromnym zainteresowaniem cieszą się też zawsze stoiska i prelekcje Narodowego Funduszu Zdrowia, gdzie uczestnicy mogą otrzymać wiele cennych informacji na temat programów i narzędzi oferowanych przez NFZ. Tym razem z wykładem „Profilaktyka od kuchni z NFZ” wystąpią Barbara Łoboz-Gnoińska i Maja Szczombrowska z Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ – dodaje Katarzyna Kucia-Garncarczyk.

Wśród tematów poruszanych podczas spotkania nie zabraknie oczywiście także tych związanych ze zdrowiem serca. O zaburzeniach metabolicznych i ich wpływie na ryzyko zgonu z przyczyn kardiologicznych opowie lek. med. Aleksandra Kusińska, kardiolog Grupy American Heart of Poland, a 10 przykazaniami w profilaktyce chorób serca podzieli się pielęgniarka kardiologiczna Dorota Bartoszewska.

W ramach spotkania uczestnicy będą mogli skorzystać także z bezpłatnych badań, takich jak pomiar ciśnienia krwi czy poziomu cukru we krwi. Będzie to również doskonała okazja do przeprowadzenia rozmów i zadawania indywidualnych pytań zaproszonym ekspertom. Klub Pacjenta jest również szczególną platformą do wymiany doświadczeń zdrowotnych. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i – jak podkreślają ich uczestnicy – są doskonałym sposobem na spędzenie czasu i połączenie przyjemnego z pożytecznym. Wstęp na spotkanie jest wolny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

KP-plakat-Kędzierzyn-Koźle.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera