Kamera on-line

Tu każdy mógł się przebadać i porozmawiać ze specjalistą kardiologiem. Drugi Klub Pacjenta w Kędzierzynie-Koźlu

Drugi Klub Pacjenta w Kędzierzynie-Koźlu zgromadził setki mieszkańców! Tematem numer jeden oczywiście nasze serce i związane z nim choroby oraz co najważniejsze profilaktyka. Warto o nie dbać i pamiętać o podstawowych badaniach. Dlatego razem z fundacją „Z Sercem do Pacjenta” oraz Polsko-Amerykańską Kliniką Serca w Kędzierzynie-Koźlu, zorganizowaliśmy to, co istotne w jednym miejscu.

Klub Pacjenta otworzyli dyrektor fundacji Katarzyna Kucia-Garncarczyk oraz starosta Paweł Masełko. Nasz powiat jest partnerem wydarzania.  

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców i razem z fundacją chcemy zachęcać do badań i profilaktyki, a przy okazji specjaliści serwują wiele cennych informacji, można też z nimi indywidualnie porozmawiać i zrobić sobie podstawowe badania. Będziemy powtarzać tę akcję – mówi starosta Paweł Masełko, który objął wydarzenie swoim patronatem.

- Drugi klub pacjenta i kolejny raz duża frekwencja, która mówi nam, jak bardzo potrzebne są tego typu przedsięwzięcia. Dziękuję starostwu powiatowemu, że dostrzega taką potrzebę i razem z nami angażuje się w organizację wydarzenia z myślą o swoich mieszkańcach – zaznacza dyrektor fundacji Katarzyna Kucia-Garncarczyk.

O objawach zawału serca u kobiet i mężczyzn, zaburzeniach metabolicznych i ich wpływie na układ kardiologiczny, zdrowej diecie - mówiła doktor Aleksandra Kusińska, kardiolog Grupy American Heart of Poland. Pielęgniarka kardiologiczna, Dorota Bartoszewska z American Heart of Poland opowiadała o zasadach, które należy stosować, żeby cieszyć się dobrym zdrowiem.

Barbara Łoboz-Gnoińska i Maja Szczombrowska z Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia mówiły o narzędziach, jakie oferuje NFZ. Podkreśliły, że każdy, kto szukał dla siebie diety, wie, że większość gotowych jadłospisów to materiały płatne. Mowa tu o treściach bezpiecznych, stworzonych przez specjalistów, dietetyków i lekarzy. Niewielu jednak wie, że Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) na swojej stronie proponuje właśnie takie diety – i to całkowicie bezpłatnie. Oferuje również cykl różnego rodzaju porad m.in. w temacie ćwiczeń w ramach Akademia NFZ.

Spotkanie zakończyło się wykładem radcy prawnego – o prawach pacjenta informowała Karolina Mazur, American Heart of Poland. Część pacjentów nie jest świadoma przysługujących im praw - stąd pomysł na prelekcję o podstawowych prawach pacjenta, o których wszyscy powinniśmy pamiętać.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się punkt, gdzie można było wykonać pomiar cukru oraz ciśnienia, a także stoisko Narodowego Funduszu Zdrowia. Kolejny Klub Pacjenta po wakacjach.

Wydarzenie relacjonowaliśmy na Facebooku powiatu.

AL

klub1.jpeg

klub2.jpeg

klub3.jpeg

klub4.jpeg

klub5.jpeg

klub6.jpeg

klub7.jpeg

×

Zapisz się do newslettera