Kamera on-line

Wydali swoją pierwszą płytę

Zespół Tiako działający przy parafii p.w. św. Eugeniusza De Mazenoda w Kędzierzynie-Koźlu wydał swoją pierwszą płytę. Jest ona swoistym zwieńczeniem dotychczasowej 3-letniej pracy twórczej formacji. Debiutancka płyta 7-osobowego zespołu zawiera 11 utworów, jej wydanie nie byłoby możliwe bez grupy sponsorów, w tym starostwa powiatowego. – Płyta na pewno nie powstałaby bez naszych chęci i mobilizacji naszego opiekuna o. Adama Jaworskiego OMI, lecz także bez licznych sponsorów i wielu osób, które pomogły nam spełnić to marzenie – mówią członkowie zespołu Tiako.

Skąd wzięła się nazwa zespołu?
- Tiako oznacza po malgasku KOCHAM. Uznaliśmy je za piękne słowo wyrażające całe nasze myśli i uczucia. Długo nie mogliśmy się zdecydować, szukaliśmy nazwy, z którą będziemy mogli się utożsamiać. W końcu po dwóch latach udało się – tłumaczą muzycy.
W najbliższą niedzielę, 27 czerwca o godz. 11.30 w kościele p.w. św. Eugeniusza de Mazenoda na os. Pogorzelec w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się msza święta w intencji wszystkich dobrodziejów zespołu.  

AL

Foto: Adam Liszka

foto.jpeg

Zespol_TIAKO_1.jpeg

Okladka_produkcja_1_4_ok.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera