Kamera on-line

Nowe płaszczyzny współpracy partnerskiej Powiatu Kędzierzyńsko - Kozielskiego i powiatu Hohenlohe

Grupa młodzieży z kilku krajów Europy oraz spoza naszego kontynentu spędziła wspólny tydzień podczas międzynarodowego spotkania pod nazwą „Come together 2010“ w miejscowości Forchtenberg w partnerskim powiecie powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego: Hohenlohe.

Jednym z punktów bogatego programu były odwiedziny w Starostwie Powiatowym tego powiatu w mieście Künzelsau.

Gości powitała Urszula Mühleck, kierowniczka zespołu prasowego i Biura Rady wspólnie z pracownikiem wydziału ds. młodzieży, przedstawiając młodym ludziom zadania i organy niemieckiego systemu administracji powiatowej.

Opowiedziała także o rozwijającej się współpracy partnerskiej Powiatu Hohenlohe z irlandzkim powiatem Limerick oraz Powiatem Kędzierzyńsko – Kozielskim. Szczególnie młode partnerstwo z naszym powiatem interesowało młodzież. Okazuje się, że Polska dla większości młodych Europejczyków jest bardzo interesującym krajem.

Niemieccy partnerzy nie kryli zadowolenia, że dzięki staraniom Starosty Józefa Gismana oraz członka Zarządu Powiatu Jerzego Pałysa, którzy koordynowali ten wyjazd w tym roku po raz pierwszy trzej młodzi ludzie z powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego uczestniczyli w międzynarodowym kampusie. Goście z Polski wraz ze swoimi kolegami z Litwy odwzajemnili to gorące powitanie piękną harcerską piosenką.

Międzynarodowy kampus w Niemczech jest organizowany przez organizacje pozarządowe i organizacje kościelne. Tym razem spotkała się m.in. młodzież z Litwy, Polski, Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Niemiec i Izraela. Kolejna edycja odbędzie się w Berlinie.

Na zdjęciu: uczestnicy międzynarodowego kampusu młodzieżowego w Forchtenberg na wspólnym zdjęciu w Starostwie Powiatu Hohenlohe.
 

Młodzi harcerze z Powiatu K-Kozielskiego ze swoimi kolegami podczas kampusu w partnerskim powiecie Hohenlohe (po prawej stronie w środkowym i górnym rzędzie) 

×

Zapisz się do newslettera