Kamera on-line

W kozielskim liceum powstanie specjalna ekopracownia

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu powstanie nowoczesna ekopracownia odnawialnych źródeł energii. Wicestarosta Józef Gisman odebrał czek na jej wyposażenie, który 24 opolskim szkołom wręczył w Opolu wojewoda Sławomir Kłosowski.

Pieniądze udało się pozyskać naszemu samorządowi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, a kwota przyznanych środków wynosi 75 tys. zł. Podobna ekopracownia powstanie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19, prowadzonej przez miasto Kędzierzyn-Koźle. Tu z kolei samorządowi udało się pozyskać na ten cel 50 tys. zł.

Z otrzymanych funduszy w budynku I LO powstanie nowoczesna ekopracownia wyposażona w pomoce naukowe z zakresu odnawialnych źródeł energii.

- Stworzenie ekopracowni pozwoli na realizację zajęć warsztatowych z wykorzystaniem nowoczesnych, różnorodnych pomocy dydaktycznych, metod i form pracy w środowisku naturalnym, co pozwoli na zwiększenie świadomości ekologicznej młodzieży – informuje Józef Gisman.

- Edukacja ekologiczna ma za zadanie kształtowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko, zatem nie da się jej realizować przy tablicy, potrzebne są doświadczenia, obserwacje, rozwiązywanie problemów badawczych oraz zajęcia w terenie. Poprzez taką organizację zajęć chcemy zwiększać świadomość ekologiczną młodego pokolenia w zakresie: odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, przeciwdziałania emisjom, ochrony środowiska i gospodarki wodnej - mówi dyrektorka I LO Małgorzata Targosz.

Budowa ekopracowni potrwa do października.

Pieniądze udało się pozyskać naszemu samorządowi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

eko.jpeg

eko1.jpeg

eko2.jpeg

eko3.jpeg

eko4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera