Kamera on-line

Powiat Liderem Komunikacji i Promocji

W Gdyni poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej cenionych rankingów w kraju, tworzonego przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej. Perły Samorządu 2023 trafiły do wyróżniających się samorządów w Polsce.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu za swoje działania w obszarze komunikacji zostało docenione trzeci rok z rzędu, a w tym roku było jedynym wyróżnionym powiatem z kraju. Chodzi konkretnie o kampanię informacyjną dla ukraińskich uchodźców, zrealizowaną w pierwszych tygodniach wojny, w którą powiat zaangażował Victorię Komendant, dziennikarkę z Kijowa, która do Kędzierzyna-Koźla trafiła wraz z córką.  

- Kluczowym kryterium był pomysł i właśnie te najlepsze wygrywały w tym roku w Gdyni. Nawet niewielki samorząd mógł wygrać z dużym miastem. I tak się stało w przypadku powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, którego kampania, poprzez zaangażowanie ukraińskiej dziennikarki, zyskała na wiarygodności i trafiła również do tych, którzy nie znali języka polskiego – mówili podczas uroczystej gali dziennikarze Dziennika Gazety Prawnej.

- Pierwsze odcinki wystartowały na powiatowej przystani „Szkwał” w Koźlu, gdzie przebywały rodziny z Ukrainy. Mogliśmy posłuchać ich dramatycznych historii. Ale z kamerami byliśmy właściwie wszędzie, gdzie działo się coś ważnego. Potem tłumaczyliśmy nagrania na język polski, tak by każdy mógł z nich skorzystać. To był trudny czas sporego chaosu informacyjnego, chcieliśmy to poukładać i mówić o tematach najważniejszych dla naszych mieszkańców, tak by mieli je z pierwszej ręki. Dziękuję Victorii, że bez wahania zdecydowała się na współpracę z nami, kto jak nie dziennikarze wiedzą czym jest praca pod presją czasu – podkreśla Adam Lecibil, rzecznik starostwa powiatowego, który był autorem kampanii powiatu.

- Dziękuję za wspaniałą możliwość współpracy! To był bardzo trudny czas dla Ukraińców, pierwsze miesiące wojny, fale migrantów, miliony kobiet z dziećmi. Kręciliśmy reportaże i nagrywaliśmy te wydarzenia razem z wami. Szczerze wierzę, że za jakiś czas będziemy świętować zwycięstwo Ukrainy, a kolejne wspólne reportaże będą o naszym dobrym sąsiedztwie i podobieństwach – napisała Victoria Komendant.

Powiat w obszarze komunikacji został wyróżniony wśród dwóch innych samorządów – miasta Tychy oraz Brwinowa. Pełny opis kampanii można znaleźć w obszernym materiale na łamach Dziennika Gazety Prawnej, który ukazał się 14 czerwca. Kampanię zrealizowano pod patronatem starosty Pawła Masełki.

Odcinki można zobaczyć wpisując na Facebooku #VictoriaForUkrainians

O gali Perły Samorządu 2023 dużo więcej na portalu miasta Gdynia TU

 

Pełne wyniki konkursu są TU

Kampanią starostwa zainteresowała się stacja TVN TU

 

kamp1.jpeg

p1.jpeg

Gala_PS-15.jpeg

p3.jpeg

p6.jpeg

p7.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera