Kamera on-line

70 lat minęło jak jeden dzień

Na przystani "Szkwał" 70 lat świętował Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej. Tego dnia do szkoły zjechali absolwenci placówki z całego kraju. Były wspomnienia, mnóstwo żartów i wspaniała atmosfera... czyli taka szkoła, jaką znamy!

Przed budynkiem pojawił się też koziołek - marynarz na pamiątkę jubileuszu i wielkiego zjazdu absolwentów, w którym wzięło udział ponad 300 osób.

Najlepsze życzenia wyjątkowej szkole z Kędzierzyn-Koźla przekazał wicestarosta Józef Gisman oraz wielu gości wydarzenia, m.in. Opolski Kurator Oświaty Michał Siek, a także przedstawiciele firm oraz instytucji współpracujących. Zaproszonych gości powitała dyrektor Agnieszka Kossakowska.

Absolwenci wspominali przede wszystkim swoich nauczycieli oraz niepowtarzalną atmosferę, mówili, że szkole zawsze towarzyszył wyjątkowy klimat ze względu na orkiestrę dętą i to, że kształciła marynarzy. – To były wspaniałe lata, miło do nich powrócić i spotkać się dziś w tak zacnym gronie. Jak ten czas leci – usłyszeliśmy od absolwentów.

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej jest placówką prowadzoną przez powiat, jedną z nielicznych takich w kraju, która kształcić przyszłych marynarzy. Nauka powiązana jest z Odrą, na której uczniowie, poprzez praktyki, zdobywają doświadczenie. Ale nasi marynarze pływają w zasadzie po całym świecie. Niedawno brali udział w wielkim rejsie Darem Młodzieży. Dodajemy, że na przystani „Szkwał” znajduje się jedna z najnowocześniejszych pracowni do nawigacji, na którą powiat pozyskał pieniądze z Unii Europejskiej, w ramach specjalnego projektu dedykowanego szkołom z powiatu.

O zjeździe mówi Radio Park TU

AL

koz2.jpeg

koz3.jpeg

koz4.jpeg

koz5.jpeg

koz6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera