Kamera on-line

Przed nimi długie wakacje. Uczniowie wrócą do szkół dopiero 4 września.

W szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat uroczyście kończono rok szkolny. Była okazja do wielu podsumowań.

Podczas uroczystości w I Liceum Ogólnokształcącym pożegnano przechodzącą na emeryturę profesor Bogusławę Łydkę, która w szkole pracowała z młodzieżą 36 lat. Podziękowania z ust starosty Pawła Masełki oraz dyrektor Małgorzaty Targosz usłyszeli również uczniowie oraz nauczyciele.

Podobnie w Zespole Szkół nr 1, gdzie najlepsze życzenia uczniom, nauczycielom przekazał wicestarosta Józef Gisman oraz dyrektor Ewelina Kowaś. W „Budowlance” dodatkowo w imieniu marszałka województwa rozdano 167 dyplomów z projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy.

Również w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Kierownik wydziału oświaty Aurelia Stępień przywitała całą społeczność szkolną, nauczycieli, pracowników szkoły oraz wszystkich uczniów i rodziców. Następnie w imieniu starostwa podziękowała dyrektor Krystynie Gielas za owocną współpracę. Podziękowała także Katarzynie Rzepkowskiej, która przechodzi na emeryturę.

Rok szkolny ukończyło w powiecie 3007 uczniów szkół ponadpodstawowych i 119 uczniów szkoły specjalnej. Dodatkowo w kwietniu rok szkolny zakończyło 570 maturzystów.

al

zako2.jpeg

zako1.jpeg

zako10.jpeg

zako7.jpeg

zako4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera