Nie żyje Andrzej Krebs, wieloletni samorządowiec, nauczyciel, działacz społeczny i członek Solidarności

Po długiej chorobie odszedł Andrzej Krebs, radny rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, wieloletni, doświadczony samorządowiec, były wicestarosta i członek zarządu powiatu, przez lata nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

Był członkiem Solidarności, jednym z pierwszych członków Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu, ostatnio zasiadał także w komisjach problemowych rady powiatu, w tym w komisji oświaty. To właśnie z edukacją związany był zawodowo, a jako samorządowiec poświęcał jej wiele uwagi.

Andrzej Krebs urodził się 19 czerwca 1945 roku w Piotrkowie Trybunalskim, ale większość życia spędził w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie pracował z młodzieżą i aktywnie działał na polu samorządowym i społecznym.

Zmarł w sobotę 8 lipca nad ranem w szpitalu wojewódzkim w Opolu. Miał 78 lat.

Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy współczucia.

krebs.jpeg