Remont ulicy Piotra Skargi na os. Pogorzelec w Kędzierzynie-Koźlu wkracza w drugi etap

Po pracach w rejonie zatok autobusowych, chodników i przejść dla pieszych czas na frezowanie nawierzchni i położenie nowej. Ten etap będzie wiązał się z utrudnieniami w ruchu, jednak drogowcy będą starali się je minimalizować.

Na modernizację z rządowego funduszu samorząd zdobył połowę kwoty, jaką zapłaci wykonawcy, druga pochodzi z budżetu powiatu.

Obecna modernizacja jest w zasadzie kontynuacją prac, wcześniej na ulicy Piotra Skargi pojawiły się dwa bezpieczne przejścia dla pieszych, od ulicy Gliwickiej oraz ulicy Bema. W rejonie tych przejść położono też nową nawierzchnię. Do wyremontowania pozostał środek zniszczonej drogi. I właśnie ten etap będzie obecnie realizowany.

Równolegle powiat prowadzi remont ulicy Spacerowej do Pola Południowego.

piotra1.jpeg

piotra2.jpeg