Kamera on-line

40 lat Zespołu Szkół Specjalnych

Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy z Kędzierzyna-Koźla obchodził swoje 40 urodziny. W uroczystości wziął udział starosta powiatu Józef Gisman, wicestarosta Marek Matczak oraz członkowie Zarządu Powiatu – Jerzy Pałys i Stefan Wałach. Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się od podziękowań obecnej dyrektor szkoły Krystyny Gielas w stronę byłych szefów placówki, kadry nauczającej, Zarządu Powiatu oraz wszystkich wieloletnich dobrodziejów i darczyńców kłodnickiej placówki. O szkole w ciepłych słowach wypowiedział się starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Józef Gisman przekazując na ręce dyrekcji kwiaty i podziękowania.

Przede wszystkim jednak słowa uznania należą się podopiecznym szkoły, którzy umilili gościom czas profesjonalnie przygotowanym na tę okazję przedstawieniem. Za swą ciężką pracę występujący nauczyciele wraz z uczniami otrzymali głośne brawa. Na końcu był tort i jeszcze wiele miłych chwil w murach 100-letniego kłodnickiego budynku.
Początkowo od roku 1970, siedzibą szkoły specjalnej był budynek przy ul. Kozielskiej( dziś siedziba szkoły nr 14 ), ale w roku 1981 po wybudowaniu budynku obecnej szkoły nr 15, przeniesiono szkołę specjalną na miejsce starej szkoły podstawowej w Kłodnicy. W rok później utworzono filię szkoły specjalnej tzw. Szkołę Życia, która najpierw mieściła się w wynajętym mieszkaniu na osiedlu Leśnym, później na ul. Reja, a od 1973 roku na ul. Gajowej. Były więc dwie siedziby jednej szkoły aż do roku 1999, kiedy to w związku z reformą oświaty utworzono Zespół Szkół specjalnych ze szkołą podstawową i gimnazjum. Pierwszym dyrektorem szkoły był Jan Grądzki.  
1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg
4.jpeg


 

  
      
 
×

Zapisz się do newslettera