Kamera on-line

35 lat Kędzierzyna-Koźla

Starosta powiatu Józef Gisman oraz członek Zarządu Powiatu Jerzy Pałys wzięli udział w obchodach 35 rocznicy powstania Kędzierzyna-Koźla. W uroczystej akademii w Domu Kultury „Chemik” uczestniczyli byli i obecni włodarze miasta. Z tej okazji zorganizowano także seminarium naukowe oraz koncert pochodzącej z Kędzierzyna-Koźla pianistki Oliwii Grabowskiej.  

Miasto powstało dokładnie 15 października 1975 roku na mocy decyzji Ministra Administracji, Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska z połączenia czterech dotychczas niezależnych organizmów administracyjnych: Koźla, Kędzierzyna, Kłodnicy i Sławięcic. Połączenie dotychczas niezależnych miast w jeden organizm miejski nie tylko poprawiło komunikację pomiędzy tymi ośrodkami ale dzięki zwiększeniu budżetu stworzyło także większe możliwości inwestycyjne. Konsolidacja mniejszych miejscowości w jeden duży ośrodek została przyjęta jako duża szansa rozwoju południowo-wschodniej części Opolszczyzny.
Budynek na placu Wolności w Kędzierzynie-Koźlu jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych symboli miasta. To właśnie tu mieści się siedziba Starostwa Powiatowego. Starostwo prowadzi szpitale, przychodnie, zarządza drogami i czuwa nad rynkiem pracy. To jednak nie wszystkie sfery, za jakie odpowiedzialni są urzędnicy starosty Józefa Gismana. W starostwie załatwimy też sprawy związane z rejestracją pojazdów czy wystąpimy o pozwolenie budowlane.
1.jpeg
 
×

Zapisz się do newslettera