Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski realizuje projekt grantowy „Cyfrowy Powiat”

Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski podpisał umowę ze Skarbem Państwa i realizuje projekt „Cyfrowy Powiat”. W ramach grantu został zakupiony serwer dla Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu oraz serwery NAS wraz z twardymi dyskami, a także urządzenia sieciowe.

Dodatkowo został zakupiony i wdrożony w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu elektroniczny system zarządzania dokumentacją. Zostaną także przeszkoleni wszyscy pracownicy Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu z zakresu funkcjonowania systemu, a kadra informatyczna urzędu dodatkowo odbędzie szkolenia specjalistyczne z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz zaawansowanych usług cyfrowych.

W ramach grantu zostanie także wykonana techniczna diagnoza stanu cyberbezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Wartość grantu opiewa na kwotę 279 tys. zł. Wdrażanie koncepcji grantu zakończy się w 2023 r.

Plakat Cyfrowy Powiat.jpeg