Wyjątkowy prezent dla rodziny zastępczej z Błażejowic. Mają nowego busa i znów mogą wspólnie podróżować

Wyjątkowy dzień dla rodziny z Błażejowic w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Po tym jak zepsuł się im stary samochód, otrzymali nowego busa. Darczyńcami okazali się członkowie klubu Lions z Bremen oraz Krzysztof Rakowski, były mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, obecnie mieszkający w Niemczech. Nasz powiat był pośrednikiem w tym przedsięwzięciu. Radości nie kryli Anna i Mariusz Niemasowie, którzy na nowy pojazd nie mogliby sobie zwyczajnie pozwolić.

- Nasz przyjaciel Bronisław Piróg zaczął działać w tym temacie, żeby pomóc nam znaleźć samochód, przedstawił nas swojemu koledze, który w Niemczech prowadzi własną firmę – mówi Mariusz Niemas. - Poprzez swoich przyjaciół znalazł możliwość sprowadzenia tego auta właśnie z Niemiec. To jest bardzo ważne, żeby tym dzieciakom, które jakby nie patrzeć mają bardzo duże braki, pokazać ten cały świat. To nie jest tak, że można wychować dzieci w jednym miejscu, w jednym domu, bo trzeba je przystosować do życia w społeczeństwie, więc trzeba im to społeczeństwo pokazać. Ten samochód jest idealny do tego – mówił Radiu Opole Mariusz Niemas.

- Dzisiaj pośredniczymy w przekazaniu samochodu, cieszymy, że dzięki naszym kontaktom, dzięki szczególnie panu Bronisławowi Pirógowi i przedstawicielom Lions Clubs udało się taki prezent rodzinie zastępczej z Błażejowic sprawić. W rodzinnym domu dziecka jest dziewięcioro dzieci, więc ten samochód jest im bardzo potrzebny – mówił dziennikarzom Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

- Po zrobieniu kariery zawodowej postanowiłem zwrócić mojemu krajowi za wykształcenie i wychowanie. Bronek Piróg mówi, że ma taką rodzinę, której trzeba pomóc. Zaprowadził mnie, jak zobaczyłem te dzieci to się wzruszyłem i mówię po prostu, co potrzebujecie w pierwszej kolejności. Powiedzieli, że samochód. To przyjechałem do Bremen, zrobiłem zrzutkę wśród Lionsów i przyjechałem. 10 godzin jechałem, ale radość, że przekażę to tym dzieciom, była silniejsza od wszystkiego innego – mówił pod starostwem powiatowym Krzysztof Rakowski.

Materiał KK24 TU

Relacja Radia Opole TU