Kamera on-line

Politechnika Opolska objęła patronat nad Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

18 października 2012 r. w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie- Koźlu  w  obecności p. Artura Widłaka - Starosty Powiatu, p. Renaty Scheit – Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu, została  podpisała umowa o objęciu przez Politechnikę  Opolską – Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki patronatu nad Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu. Umowę podpisali  prof. dr hab. inż. Marian Łukaniszyn- Dziekan Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki oraz Maria Staliś – dyrektor ZSTiO w K- Koźlu.
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących będą mogli m.in. uczestniczyć w spotkaniach kół naukowych na Politechnice Opolskiej, korzystać z zasobów biblioteki Wydziału AAiI, mają także otwartą drogę do studiowania na politechnice.  Pracownicy naukowi Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki będą prowadzić zajęcia dla uczniów technikum. Umowa przewiduje również wspólne przedsięwzięcia naukowe promujące kształcenie na kierunkach elektryczno - elektronicznych, mechatronicznych i informatycznych.
 
W spotkaniu uczestniczyli również p. dr hab. inż. Andrzej Cichoń- Prodziekan Wydziału ds. organizacyjnych, dr inż. Mirosław Szmajda, Adiunkt, koordynator ds. promocji na PO oraz p. Joanna Birecka -wicedyrektor ZSTiO i p. dr inż. Bernard Willner- kierownik laboratorium w ZSTiO.
 
Goście z Politechniki Opolskiej odwiedzili również szkołę. Zwiedzili specjalistyczne pracownie do nauki przedmiotów zawodowych, spotkali się z konstruktorami szkolnego robota HDR 1.PC a w pracowni mechatroniki i sterowników PLC  uczestniczyli w zajęciach klasy IV technik mechatronik.
 
Działania podejmowane przez szkołę i uczelnię mają na celu zachęcić młodzież do podejmowania kształcenia w zawodach, które są wymagające, ciekawe a przede wszystkim poszukiwane na rynku pracy.

IMG_7307.jpeg
IMG_7280.jpeg
DSCF0173.jpeg
×

Zapisz się do newslettera