Kamera on-line

Policjanci z powiatu świętują. "Pomagają i chronią, a idąc do pracy nigdy nie wiedzą, co ich czeka"

Pomagają i chronią, a idąc do pracy nigdy nie wiedzą, co ich czeka. Swoje święto obchodzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. 24 lipca przypadła 104. rocznica powstania policji państwowej.

- Jak trudna jest to służba możecie ocenić tylko wy i wasi najbliżsi, którzy czekają na was w domu. Dlatego dziękuję również im za to, że was wspierają i motywują. Pomimo przekazu medialnego, który nie zawsze pokazuje działania policji w dobrym świetle, w naszym powiecie realizujecie swoje działania w sposób wzorowy - mówił starosta Paweł Masełko.

- Każdego dnia czuję się bezpiecznie w naszym mieście i to zasługa waszej pracy i zaangażowania – zaznaczył wiceprezydent Wojciech Jagiełło dziękując w imieniu prezydent Sabiny Nowosielskiej.

Najlepsze życzenia przekazał również przewodniczący Rady Miasta Ireneusz Wiśniewski. Dziękował także Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach, gdzie z powodzeniem działa klasa mundurowa, a swoje pierwsze szlify zdobywa młodzież pod okiem zawodowców. – Dzięki współpracy z naszą policją możemy kształcić młodych ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z mundurem, i ta współpraca od lat przebiega w sposób modelowy – mówił Adam Kania.

W imieniu wójtów głos zabrał też Jerzy Treffon, wójt gminy Pawłowiczki, który mówił o działaniach w terenie, jakie podejmują samorządy i gminy wiejskie, przykładem może być powstający posterunek policji w gminie Bierawa.

Komendant powiatowy Hubert Adamek przypomniał, że policjanci z Kędzierzyna-Koźla i powiatu realizują szereg zadań na granicy z Ukrainą, gdzie dbają o bezpieczeństwo. Ale są też zaangażowani w liczne zadania kryzysowe, jak chociażby sytuacja na Odrze związana ze śnięciem ryb. Nasi policjanci promują swoją pracę w mediach, są bohaterami serialu w telewizji WP, gdzie wyznaczają standardy pracy w terenie.

Awanse na wyższe stopnie oraz wyróżnienia odebrało 35 funkcjonariuszy z powiatu, także ci, którzy w sposób szczególny zasłużyli na słowa uznania, wykazując się wzorcową postawą, ratując życie innych i narażając swoje.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy, by słowa pomagać i chronić były zawsze naczelnym drogowskazem waszego działania.

Filmy w relacji na Facebooku powiatu.

AL

pol1.jpeg

pol2.jpeg

pol9.jpeg

pol3.jpeg

pol4.jpeg

pol5.jpeg

pol6.jpeg

pol7.jpeg

pol8.jpeg

pol10.jpeg

pol11.jpeg

pol13.jpeg

pol12.jpeg

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera