Kamera on-line

Święto Wojska Polskiego w Kietrzu odbędzie się 12 sierpnia

15 sierpnia to szczególna data nie tylko dla żołnierzy, ale również dla wszystkich Polaków. Tego dnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięskiej nad bolszewikami Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która na kartach historii zapisała się jako "Cud nad Wisłą".

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się pod hasłem SILNA BIAŁO-CZERWONA. Po 3 latach powróci największa defilada Wojska Polskiego. 15 sierpnia o godz. 14:00 ruszy na warszawskiej Wisłostradzie.  

Podczas defilady żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt, polskiej, koreańskiej i amerykańskiej produkcji, który zakupiono w ostatnich latach:

•K2 Czarna Pantera – koreański czołg nowej generacji 
•KRAB samobieżna 155 mm armatohaubice produkowane w Polsce 
•Bayraktar TB2 – nowoczesny dron, sprawdzony w boju 
•RAK- moździerz samobieżny kalibru 120 mm
•K9 Thunder – precyzyjna i skuteczna koreańska haubica samobieżna na podwoziu gąsienicowym 
•ROSOMAK – kołowy transporter opancerzony krajowej produkcji
•M1A1 Abrams – zmodyfikowany na potrzeby Wojska Polskiego, najbezpieczniejszy dla załogi czołg świata 
•HIMARS – najnowocześniejsza wyrzutnia rakietowa 
•ŻMIJA – lekkie pojazdy wykorzystywane przez żołnierzy pododdziałów rozpoznawczych 
•System PATRIOT – skuteczny zestaw obrony powietrznej średniego zasięgu 
•BWP Borsuk – najnowszy polski bojowy wóz piechoty 
•BAOBAB-K – nowoczesny i zautomatyzowany polski pojazd minowania narzutowego 

Podczas defilady będzie można podziwiać ponad 2 tysiące żołnierzy i aż 200 jednostek sprzętu wojskowego. Nie zabraknie także pokazu kunsztu polskich pilotów, którzy na polskim niebie zaprezentują aż 92 statki powietrzne, m.in. FA 50, F-16 i bezzałogowce. 

W tym szczególnym czasie zapraszamy do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego we wszystkich zakątkach naszego kraju. Będziemy zarówno w małych miejscowościach jak i dużych miastach po to, aby każdy mógł wspólnie z żołnierzami świętować zwycięstwo z 1920 roku oraz towarzyszyć żołnierzom w dniu ich święta. 

Dlatego na terenie całego kraju odbędzie się  blisko 70 pikników wojskowych, podczas których prezentowane będzie indywidualne wyposażenie żołnierza oraz sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Wyjątkową atmosferę zagwarantuje obecność żołnierzy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Klimatyczna wojskowa muzyka oraz specjalnie przygotowane atrakcje dla wszystkich grup wiekowych to tylko wstęp do pokazania tego co w wojsku najlepsze. 

Na uczestników czekają m.in. pokazy sprzętu i wyszkolenia żołnierzy, koncerty orkiestr wojskowych, gry i zabawy dla najmłodszych. Na piknikach nie zabraknie również punktów rekrutacyjnych, w których zainteresowani będą mogli porozmawiać z rekruterami i dowiedzieć się,  jak atrakcyjna jest służba w Wojsku Polskim. 

WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU ZAPRASZA na RYNEK W KIETRZU w dniu 12.08.2023 r. 

kietrz.png

kietrz2.png

wcr.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera