Na tę inwestycję czekali mieszkańcy. Ulica Piotra Skargi już po remoncie

Prace prowadzono w rejonie chodników, zatok autobusowych i przejść dla pieszych. Zakończyły się terminowo, a od soboty 12 sierpnia na ulicę wracają autobusy MZK. Efekty projektu to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi poprzez wymianę nawierzchni drogi na odcinku niemal 700 metrów oraz wykonanie w wielu miejscach nowego chodnika, w tym w obrębie siedmiu przejść dla pieszych uzupełnienie chodnika o kostkę integracyjną.

- Zakończyliśmy wyczekiwaną na tym osiedlu inwestycję, remont jednej z głównych ulic miasta dobiegł końca. Postaraliśmy się o to, by nie był to tylko nowy asfalt, ale by zadbać tu również o bezpieczeństwo. Tak naprawdę remonty zaczęliśmy dużo wcześniej od budowy przejść dla pieszych w miejscach najbardziej newralgicznych – zaznaczył starosta Paweł Masełko.

- Ważne było bezpieczeństwo przechodniów, inwestujemy od pewnego czasu w przejścia dla pieszych na naszych drogach, które są dobrze oznaczone i doświetlone. To duże osiedle i cieszę się, że mieszkańcy będą mogli się tu poruszać w sposób zdecydowanie bezpieczniejszy, szczególnie kiedy skończy się lato i nadejdą dni, gdy widoczność dla kierowców jest ograniczona – powiedział wicestarosta Józef Gisman.

- Droga została wyremontowana staraniami radnych koalicji, jak i opozycji, złożyłem wniosek do zarządu o jej modernizację i cieszę się, że inwestycja ma teraz swój finał. Standard tej drogi myślę, że rekompensuje mieszkańcom niedogodności – podkreślił Piotr Jahn, przewodniczący komisji infrastruktury w radzie powiatu.

- Miałem sporo telefonów o wyłączenie jej z ruchu i ustawienie znaku do 3,5 tony, ponieważ dziury mocno uprzykrzały życie mieszkańcom, szczególnie w nocy, teraz jest o wiele spokojniej – mówił Stanisław Węgrzyn, członek zarządu powiatu.

Obecna modernizacja była w zasadzie kontynuacją prac, wcześniej na ulicy Piotra Skargi pojawiły się dwa bezpieczne przejścia dla pieszych warte prawie pół mln zł, od ulicy Gliwickiej oraz ulicy Bema. W rejonie tych przejść położono też nową nawierzchnię na odcinku 100 metrów. Do wyremontowania pozostał środek zniszczonej drogi. I właśnie ten etap wykonano obecnie. Przy okazji z własnego budżetu powiat przeprowadził remont cząstkowy sąsiedniej ulicy Bema.

Droga jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta, prowadzi do szkół, przedszkoli, sklepów, urzędów i do ulicy Gliwickiej, drogi wyjazdowej w stronę Śląska, która ostatnio również przeszła kapitalny remont.

Wykonawcą robót budowlanych była firma GRUNT Usługi Drogowe Jacek Toborek z siedzibą w Głubczycach.

Po odbiorach na ulicę Piotra Skargi wracają autobusy MZK. Ma to nastąpić już w sobotę 12-go. Które linie będą kursowały przez osiedle można przeczytać na Facebooku miejskiego przewoźnika.

Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło 562 tys. zł a wartość całego zadania opiewała na kwotę 1 mln 141 tys. zł. W najbliższych miesiącach powiat uruchomi 1,5 mln na remonty dróg, będzie to najwyższa, jak dotąd kwota wyasygnowana z budżetu samorządu i przeznaczona wprost na poprawę bezpieczeństwa.

Pi1.jpeg

Pi4.jpeg