Kamera on-line

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w Odrzańskich Ogrodach. Ta wiedza przyda się każdemu z nas!

Te umiejętności powinien mieć każdy z nas! Razem z wielospecjalistycznym szpitalem powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu jesteśmy organizatorami Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, który przypada w sobotę 9 września.

I właśnie wtedy zapraszamy do Odrzańskich Ogrodów, gdzie będzie okazja zobaczyć jak robią to zawodowcy i na własne oczy przekonać się jak cenna jest to wiedza

Naszych ratowników spotkacie w godzinach 12 - 14.

Obecni będą ratownicy z naszego szpitala, strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Kędzierzynie-Koźlu i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie do dyspozycji Opolski Oddział NFZ z szeroką akcją informacyjną i wsparciem. 

Wspólnie będziemy uczyć jak lepiej wykorzystać umiejętności ratownicze, które już mamy i jak skutecznie ratować ludzkie życie. Jak zachować się podczas wypadku lub efektywnie użyć AED. 

Od naszej szybkiej i właściwej reakcji zależy życie drugiego człowieka. Warto pamiętać, że u osoby, która nie oddycha, a jej krążenie jest niewydolne, mamy tylko 4 minuty na uratowanie jej mózgu przed nieodwracalnymi zmianami, dlatego tak ważna jest znajomość podstawowych zasad pierwszej pomocy. 

Oprac. al

Plakat_WFAD_2023_v4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera