Kamera on-line

Festiwal Silesia-Pradziad czas zacząć!

Na początek Bach i Mozart

Wszystkich mieszkańców powiatu zapraszamy na rozpoczynający się V Festiwal Silesia-Pradziad. Również w tym roku Starostwo Powiatowe funduje naszym mieszkańcom wspaniałą ucztę dla ucha. Czeka szereg wyśmienitych koncertów. Pierwszy z nich już w sobotę 6 listopada o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej. W programie: Bach, Mozart, Franck, Fauré w wykonaniu Aliny Urbańczyk-Mróz oraz Waldemara Krawca. Wstęp wolny!
Alina Urbańczyk-Mróz
Ur. w 1963 r. w Bytomiu. Od dziecka zafascynowana operą, śpiewem i tańcem. Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej w Chorzowie w klasie wokalistyki mgr Teresy Markiewicz wstąpiła do Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Z zespołem tym w ciągu 10 lat występowała jako solistka grupy wokalnej i baletu praktycznie na całym świecie. Ważne miejsce w jej życiu artystycznym zajmuje działalność charytatywna - była wielokrotnie gwiazdą koncertów, z których całkowity dochód przeznaczono na cele społeczne.
Waldemar Krawiec
Urodził się w 1964 r. w Kędzierzynie. Naukę gry na organach rozpoczął w Studium Organistowskim przy Kurii Biskupiej w Opolu, pod kierunkiem Barbary Ślęczek. Ukończył z wyróżnieniem PSM II stopnia w Zabrzu w klasie organów Łucji Krosny - Widerowej. Następnie studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego. Ukończył także studia podyplomowe pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego. Brał udział w wielu koncertach jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Szczególnie interesuje się muzyką śląską.  
Recital fortepianowy w mistrzowskim wydaniu!
10 listopada na godz. 18.00 zapraszamy do Hotelu Centralny. W programie recital fortepianowyw wykonaniu Andrzeja Jasińskiego. Będzie Mozart, Beethoven i Chopin. Wstęp wolny.
Andrzej Jasiński, urodził się 23 października 1936 roku w Częstochowie, gdzie ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w klasie Stefanii Borkowskiej. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach w klasie Władysławy Markiewiczówny (dyplom z wyróżnieniem - 1959). W 1960 roku zdobył Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Marii Canals w Barcelonie. W latach 1960-61 uzupełniał studia w Paryżu u Magdy Tagliaferro. Wykształcił liczne grono koncertujących pianistów i pedagogów. Jego wychowankami są m.in. Krystian Zimerman, Joanna Domańska, Jerzy Sterczyński, Krzysztof Jabłoński, Magdalena Lisak, Zbigniew Raubo, Rafał Łuszczewski i Beata Bilińska.
To oczywiście nie koniec. O kolejnych koncertach będziemy informować na bieżąco na naszej stornie internetowej oraz za pośrednictwem lokalnych mediów!
Poniżej zdjęcia z festiwalu, który odbył się w 2009 roku z okazji 10-lecia powiatu.
4.jpeg
2.jpeg
3.jpeg
1.jpeg 
 
×

Zapisz się do newslettera