Kamera on-line

Oto ASY POWIATU 2023

53 uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu otrzymało stypendia starosty i zarządu powiatu, wśród nich słynne już L-ki, w myśl których samorząd finansuje uczniom kursy prawa jazdy. Gala ASY POWIATU 2023 odbyła się w Zespole Szkół nr 3 Sławięcicach. Wyróżnienia wręczyli starosta Paweł Masełko oraz wicestarosta Józef Gisman.

Ciężka praca, upór, determinacja i odwaga – to cechy które wyróżniają naszych stypendystów. Świetnie poradzili sobie na olimpiadach, międzynarodowych zawodach sportowych, są też dobrymi organizatorami w swoich społecznościach lokalnych, a poza szkołą mają wiele pasji i zainteresowań, które rozwijają dostarczając nam wielu powodów do dumy i uśmiechu.

- Są najlepszym przykładem na to, że warto się uczyć, ale są także przykładem na to, że w życiu na etapie szkolnym niekoniecznie trzeba wybierać proste, wygodne drogi, warto podjąć trud, wysiłek, warto zaryzykować, nawet jeśli się nie uda, to pamiętajcie, że każda porażka czegoś nas uczy i czasem przewrotnie jest ona cenniejsza niż wygrana – mówił starosta Paweł Masełko, który pogratulował uczniom, nauczycielom, a także ich rodzicom.

- Chcemy wspierać młodych ludzi i motywować ich do startowania w konkursach, zawodach, ale także zdobywania sukcesów sportowych na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych. Stypendium już zostało przesłane w miesiącu lipcu na konta naszych stypendystów, dzięki temu dostali oni wakacyjne wsparcie finansowe – mówiła dziennikarzom Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty w starostwie powiatowym, która była jedną z prowadzących galę ASY POWIATU.

AL

gal1.jpeg

gal2.jpeg

gal3.jpeg

gal4.jpeg

gal5.jpeg

gal6.jpeg

gal7.jpeg

gal8.jpeg

gal9.jpeg

×

Zapisz się do newslettera