Nasze podziękowania dla wszystkich pielęgniarek i położnych

Kędzierzynianie wśród wyróżnionych z okazji 25-lecia Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Regionu Opolskiego. Uroczysta i wzruszająca gala odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu, a przewodniczyła jej wieloletnia szefowa organizacji Krystyna Ciemniak.

- Pielęgniarka i położna to brzmi dumnie. Kiedy kocha się jednego człowieka, to jest miłość piękna, a gdy kocha się wielu ludzi jest to położnictwo i pielęgniarstwo – przyznała Krystyna Ciemniak. Jak dodała, przez ostatnie ćwierćwiecze zaszło wiele zmian, także w samych pielęgniarkach. – Stałyśmy się bardziej profesjonalne, nabrałyśmy pewności siebie. Kierujemy się dialogiem, ciągle się dokształcamy. Dzięki osobom, z którymi pracuję, doszliśmy do tego pięknego jubileuszu – zaznaczyła.

- Ten jubileusz to okazja, by podziękować wszystkim pielęgniarkom i położnym, które związane są kędzierzyńsko-kozielską służbą zdrowia. Tym, które pracują w naszym szpitalu, ale także w innych placówkach medycznych w powiecie, są z naszymi pacjentami, bez z nich żaden zespół medyczny by sobie nie poradził, serdecznie wam dziękuję – mówił Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Wśród nagrodzonych złotymi, srebrnymi oraz brązowymi odznaczeniami za swoją działalność na rzecz opolskiego środowiska pielęgniarek i położnych znaleźli się kędzierzynianie: Gabriela Mastalerz-Karoń, położna i specjalistka z zakresu opieki okołoporodowej szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu, dr Janusz Prokopczuk, ordynator Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Koźlu, a także dr Rafał Olejnik, urolog i prezes kliniki NOVA, który otrzymał także honorową odznakę "Zasłużony dla Województwa Opolskiego". Wśród wyróżnionych był również senator Beniamin Godyla oraz inni opolscy parlamentarzyści, samorządowcy oraz oczywiście pielęgniarki i położne z całego województwa. Nagrodzonym gratulowali marszałek Andrzej Buła, a także wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

piel1.jpeg

piel2.jpeg