Kamera on-line

Wielki dzień profilaktyki w kozielskim szpitalu. Przebadano setki mieszkańców

To była znakomita okazja do badań i rozmów ze specjalistami. Tego dnia wielospecjalistyczny szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu zorganizował również Dzień Otwarty Porodówki. Pierwsi mieszkańcy zaczęli ustawiać się jeszcze przed godziną 10, ale co warte podkreślenia, każdy kto tego dnia zawitał do lecznicy, został przebadany i jeśli zachodziła taka potrzeba również skonsultowany przez specjalistów. Badania odbywały się na tyle sprawnie, że przed stoiskami nie było kolejek.

- Bardzo się cieszę, że są z nami mieszkańcy powiatu, profilaktyka jest bardzo ważna, możemy wykonać podstawowe badania, a każdy wynik budzący niepokój zostanie przeanalizowany i taki pacjent będzie pokierowany dalej. Dziękuję wszystkim medykom i każdemu zaangażowanemu w akcje – mówił Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który zapowiedział kolejne podobne przedsięwzięcie, jakie zostanie zorganizowane wspólnie z polsko-amerykańską kliniką serca już 24 października, tym razem w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

Badania wykonywane były bezpłatnie, niezależnie od wieku i bez zapisów. Wystarczyło przyjść. Parking szpitala tego dnia był otwarty i nie brakowało miejsc postojowych. – Jestem tu z moim wnuczkiem, bardzo chętnie się zbadam, fajnie, że można to zrobić w jednym miejscu i o wiele rzeczy zapytać – mówiła nam pani Grażyna, babcia małego Antosia, który skorzystał z porady laryngologicznej.

- "Biała Sobota" jest istotna dla naszych mieszkańców, aby na dużo wcześniejszym etapie mogli reagować i trafili do nas do szpitala. Dzisiaj jest ważny dzień dla profilaktyki, ale również jest to dzień otwarty części porodowej. Mamy doskonałą porodówkę i chcielibyśmy się nią pochwalić. Mamy coraz lepsze opinie o naszej placówce - zaznaczył Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ.

- Sale są świeże, odmalowane, mamy nową wannę do porodu, więc mamy mogą z niej skorzystać, mamy krzesło porodowe i szereg innych udogodnień. Najważniejsza jest jednak współpraca z położną i tego m.in. uczymy na zajęciach w szkole rodzenia. Nasz personel ciągle się kształci i zdobywa nowe umiejętności. Oddział bardzo się zmienił, zapraszamy wszystkie mamy a także tatusiów do nas – mówiły położne podczas Dnia Otwartego Porodówki.

Partnerem wydarzenia był opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, na miejscu mogliśmy wyrobić sobie kartę EKUZ, a także skorzystać z informacji o programach profilaktycznych oraz żywieniowych.  

Szpital oraz Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu już od lat angażują się w akcje profilaktyczne, które cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców, sobota jest dniem wolnym, warto było odwiedzić kozielską placówkę choćby na chwilę, by przekonać się jak niewiele potrzeba, by sprawdzić czy w naszym organizmie wszystko gra.

AL

biała1.jpeg

biała2.jpeg

biała4.jpeg

biała7.jpeg

biała8.jpeg

biała9.jpeg

biała5.jpeg

biała6.jpeg

biała3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera