Pierwsza samorządowa lodówka społeczna w Kędzierzynie-Koźlu już działa!

Otwarto ją na placu Wolności z tyłu budynku głównego starostwa powiatowego. Dzięki nawiązanej przez powiat współpracy opiekują się nią harcerze z 7. Samodzielnej Drużyny Harcerskiej "Bracia Ognia" oraz grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. Lodówka stała niegdyś przy redakcji Nowej Gazety lokalnej, ta przekazała ją samorządowi, a o jej lifting oraz odpowiednie przygotowanie do działania zadbało Centrum Kształcenia Zawodowego w Azotach oraz Zakład Aktywizacji Zawodowej. Teraz znów może służyć mieszkańcom.

- Wszyscy włożyliście dużo energii w to, by ona powstała. Dlatego szanujmy ją i korzystajmy z niej. Dzielimy się dobrem i nie bądźmy obojętni. Gorąco zachęcam was do tego – mówił starosta Paweł Masełko, który był inicjatorem ustawienia lodówki na placu Wolności.

- Mieszkańcy pytali nas o to, kiedy może się ona pojawić, szczególnie teraz kiedy powoli zbliżają się święta, będzie ona spełniała swoją rolę, znajduje się w centralnym punkcie miasta – zaznaczył Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu.

- Harcerze z hufca ZHP w Kędzierzynie-Koźlu podejmują różnego rodzaju służbę na rzecz naszej społeczności lokalnej. Bardzo się cieszymy, że możemy zostać partnerem przy tym przedsięwzięciu. Zrobimy wszystko, aby zadbać o tę lodówkę - powiedział harcmistrz Artur Ośko.

Lodówka społeczna czynna jest całą dobę, można do niej przynosić nadwyżkę jedzenia, która trafi do potrzebujących. Regulamin znajduje się na drzwiach obiektu. Wkładajmy jedzenie z aktualną data ważności, potrawy płynne umieszczajmy w szczelnym pojemniku, nie bierzmy wszystkiego, dzielmy się pożywieniem z innymi. Treść całego regulaminu poniżej na zdjęciu.

lod1.jpeg

lod4.jpeg