Kamera on-line

Trzeci Klub Pacjenta w Kędzierzynie-Koźlu. Kolejna okazja to badań i konsultacji ze specjalistami

Powiat kędzierzyńsko-kozielski wraz z fundacją „Z sercem do Pacjenta" Grupy American Heart of Poland zapraszają na trzecie spotkanie Klubu Pacjenta, które odbędzie się we wtorek 24 października od godz. 10:30 w Domu Kultury „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu. Wydarzeniu w naszym mieście patronuje starosta Paweł Masełko, prezydent miasta Sabina Nowosielska, opolski oddział NFZ oraz Ministerstwo Zdrowia.

Kluby Pacjenta to ogólnokrajowa inicjatywa, której ideą jest organizowanie spotkań z pacjentami, ich rodzinami oraz seniorami w celu podnoszenia świadomości na temat chorób cywilizacyjnych, w tym kardiologicznych. Jednym z bardzo poważnych kardiologicznych problemów wielu Polek i Polaków jest niewydolność serca.

Podczas spotkania Klubu Pacjenta w Kędzierzynie-Koźlu uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania ważnych wypowiedzi ekspertów. O niewydolności serca z punktu widzenia pacjenta opowie Agnieszka Wołczenko, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń „EcoSerce”. Na temat wykrywania i zapobiegania niewydolności serca prelekcję wygłosi dr n. ds. Janusz Prokopczuk – kardiolog, ordynator Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, Centrum Sercowo-Naczyniowe w Kędzierzynie-Koźlu, Grupa American Heart of Poland. Trzecią prezentację pt. „Telemedyczna rehabilitacja hybrydowa – nowe perspektywy rehabilitacji kardiologicznej w warunkach domowych dla chorych z niewydolnością serca” przedstawi mgr fizjoterapii Małgorzata Świątkiewicz z Centrum Kardiologicznego „Pro Corde” Wrocław.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, takich jak pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi oraz analiza składu ciała, uzyskać porady kardiologa, fizjoterapeuty, ekspertów ds. profilaktyki z Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia i Amazonek oraz otrzymają materiały edukacyjne kampanii „Za głosem serca”. To doskonała okazja do zdobycia wiedzy na temat profilaktyki i leczenia chorób serca oraz indywidualnych rozmów ze specjalistami.

„W Polsce i Europie choroby sercowo-naczyniowe stanowią istotny problem zdrowotny i są najczęstszą przyczyną zgonów. Edukacja społeczeństwa jest kluczowa dla zapobiegania niewydolności serca oraz poprawy jakości życia pacjentów. Włączenie się w wydarzenia i kampanie, które szerzą wiedzę na ten temat, może zwiększyć świadomość zagrożeń dla naszego serca i zachęcić więcej osób do podejmowania działań prozdrowotnych” – podsumowuje Katarzyna Kucia-Garncarczyk, Prezes Fundacji „Z sercem do pacjenta”, partner kampanii „Za głosem serca”.

al

A33mm-Plakat-KP-Kędzierzyn-DRUK.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera