Kamera on-line

Edukacja ekologiczna wkroczyła w nowy wymiar. Uczniowie z kozielskiego liceum mają nowoczesną ekopracownię

Pierwszy w powiecie samochód zasilany energią z wodoru jeździ w prowadzonym przez powiat I Liceum Ogólnokształcącym w Koźlu. Otwarto tam ekopracownię, w której na lekcjach fizyki uczniowie będą zdobywali wiedzę w oparciu o najnowsze techniczne wynalazki. To co prawda miniatura pojazdu, ale kto wie, czy w przyszłości na ulicach nie będą jeździły tylko takie auta.

Nasz samorząd na wyposażenie ,,Ekopracowni 2023” pozyskał 75 tys. zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , a całość z remontem kosztowała 115 tys. zł. Dzięki temu edukacja ekologiczna wkroczyła w nowy wymiar.

- Budujemy atrakcyjną ofertę nauczania, to już kolejna nowa pracownia, kilka dni temu oddaliśmy pracownię w kozielskiej „Budowlance”, zyskują nasze szkoły, ale przede wszystkim zyskują uczniowie, nasza baza do nauki stale się rozwija i jest coraz lepsza - mówił starosta Paweł Masełko, który był na miejscu wraz z wicestarostą Józefem Gismanem oraz Jerzym Naszkiewiczem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów powstałej pracowni – mówi Radiu Opole Grażyna Stelmach, wicedyrektorka szkoły. - Była nam potrzebna dlatego, że pracownia fizyczna, którą mieliśmy wcześniej była pracownią już taką dosyć zużytą. Ekopracownia jest nowoczesna, więc na pewno zachęca młodzież do nauki – dodaje.

- Sala wyglądała zupełnie inaczej - mówi Krzysztof Smaga, nauczyciel fizyki. - Natomiast jeśli chodzi o pomoce szkolne, to teraz mamy zestawy do odnawialnych źródeł energii, fotowoltaika, energia wiatrowa, wodna i możemy pokazać doświadczalnie różne przypadki zamiany energii mechanicznej w inną – dodaje.

Relacja Radia Opole TU

AL

pra1.jpeg

pra2.jpeg

pra3.jpeg

pra4.jpeg

pra5.jpeg

logotypy.jpeg

×

Zapisz się do newslettera