Kamera on-line

Dwustu przebadanych mieszkańców podczas klubu pacjenta w Kędzierzynie-Koźlu

Za nami trzeci Klub Pacjenta w Kędzierzynie-Koźlu, zorganizowany we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Pacjentów "EcoSerce". Odbył się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Na miejscu przebadano około 200 osób.

- Wiemy, jak ważna jest profilaktyka, podkreślamy to na każdym kroku, po frekwencji widzimy, że takie przedsięwzięcia mają sens, dlatego będziemy je kontynuować. Dziękuję za współpracę fundacji „Z sercem do pacjenta”, a także naszej klinice serca z Koźla, która mimo, że jest odrębną placówką medyczną, to jednak sąsiaduje ze szpitalem powiatowym, z którym współpracuje lecząc naszych pacjentów – zaznaczył starosta Paweł Masełko, który wziął udział w wydarzeniu razem z wicestarostą Józefem Gismanem.

O niewydolności serca z perspektywy pacjenta opowiedziała Agnieszka Wołczenko, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów "EcoSerce".

- O serce należy dbać od najmłodszych lat. Niezwykle istotny jest zdrowy tryb życia, aktywność fizyczna, zdrowa dieta, odpowiednia ilość snu, badania profilaktyczne. Pierwsze kompleksowe badania powinny być zrobione w wieku 18 lat. Trzeba wiedzieć, jak wygląda nasz stan zdrowia, aby wyłapać nieprawidłowości i mieć je pod kontrolą. Nasz styl życia jest napędzany stresem i negatywnymi czynnikami, wiecznym pośpiechem i jeśli  tylko można, należy dbać o higienę psychiczną, o reset, o odpoczynek. Jeśli jest to możliwie, nie brać na swoje barki zbyt wielu obciążeń – mówiła dziennikarzom Agnieszka Wołczenko.

O niewydolności serca z perspektywy lekarza opowiedział dr n. med. Janusz Prokopczuk – kardiolog, ordynator Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, Centrum Sercowo-Naczyniowe w Kędzierzynie-Koźlu, Grupa American Heart of Poland.

Prelekcję pt. „Telemedyczna rehabilitacja hybrydowa – nowe perspektywy rehabilitacji kardiologicznej w warunkach domowych dla chorych z niewydolnością serca”­ przedstawiła mgr fizjoterapii Małgorzata Świątkiewicz z Centrum Kardiologicznego „Pro Corde” Wrocław PRO CORDE Dom Medyczny Opole.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy nie tylko chętnie słuchali prelekcji, ale również korzystali z badań takich jak: analiza składu masy ciała, pomiar ciśnienia i cukru oraz wielu innych. Na miejscu dostępne były również materiały kampanii edukacyjnej ”Za Głosem serca”. Uczestnicy mogli też wyrobić kartę EKUZ na stoisku ds. profilaktyki Opolskiego Oddziału NFZ.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Paweł Masełko - starosta kędzierzyńsko-kozielski oraz Sabina Nowosielska, prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle.

WIDEO z wydarzenia jest TU

al

klu1.jpeg

klu7.jpeg

klu2.jpeg

klu3.jpeg

klu4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera