Kamera on-line

We wtorek rusza poradnia geriatryczna. To nowość w specjalistycznej opiece nad osobami starszymi

We wtorek 7 listopada rozpocznie działalność pierwsza Poradnia Geriatryczna w przychodni specjalistycznej SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Harcerskiej 11. Będą w niej pracować wykwalifikowani lekarze specjaliści, którzy posiadają doświadczenie w opiece nad pacjentami starszymi i rozumieją ich potrzeby.

- Dziękuję całemu zespołowi za podjęcie tego wysiłku wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia - jako finansującemu poradnię. Mam nadzieję, że kolejna kadencja samorządowa przyniesie jako główny cel rozbudowę szpitala oraz utworzenie zakładu opiekuńczo-leczniczego wraz z ukierunkowaniem oferty na osoby starsze – mówił starosta Paweł Masełko.

- Udało się kiedyś stworzyć Oddział Geriatryczny finansowany przez NFZ, teraz udaje się z Poradnią Geriatryczną, to jest bardzo ważne dla nas jako radnych powiatowych, że odpowiadamy na potrzeby mieszkańców – zaznaczył wicestarosta Józef Gisman.

- Nasz szpital musi odpowiedzieć na trendy demograficzne dlatego uzupełniamy naszą ofertę kompleksowej opieki nad pacjentem, oprócz Oddziału Geriatrii  także o Poradnię Geriatryczną. Bardzo cieszymy się, że udaje nam się uzupełniać tę naszą kompleksowość i cały czas marzymy o tym, żeby w przyszłości w ramach struktur nadbudowanego szpitala powstał zakład opiekuńczo-leczniczy – mówił dyrektor wielospecjalistycznego szpitala powiatowego Jarosław Kończyło.

Koordynatorem poradni jest lekarz Tomasz Wantuła, specjalista geriatrii, jednocześnie radny Rady Powiatu.

Poradnia będzie działać na parterze budynku przychodni specjalistycznej przy ul. Harcerskiej 11, co zapewni wygodny dostęp dla pacjentów. Przyjęcia będą odbywać się we wtorki, środy i czwartki, w godzinach popołudniowych - od 15:00 do 19:00, choć po początkowym etapie działalności szpital będzie dostosowywać godziny przyjęć do potrzeb pacjentów.

Do skorzystania z usług Poradni Geriatrycznej będą uprawnieni pacjenci, którzy ukończyli 60 rok życia. Przychodnia ma zapewniony kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Poradnia Geriatryczna będzie przyjmować pacjentów wyłącznie na podstawie skierowania, które można uzyskać od lekarza prowadzącego po zakończonym leczeniu szpitalnym lub od lekarza rodzinnego.

W celu umówienia się na wizytę pacjenci mogą skontaktować się z przychodnią specjalistyczną pod numerem telefonu 77 406 25 25 w godzinach od 7.30 do 14.00 lub w punkcie informacyjnym na miejscu.

AL

pora1.jpeg

pora2.jpeg

pora3.jpeg

pora4.jpeg

pora5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera