Kamera on-line

Natura wokół nas. Mają oko do eko-zdjęć

Nie sztuką jest złapać za aparat, trzeba mieć jeszcze niezłe oko, by uchwycić to, co piękne i czasem zaskakujące. I to się udało! Mamy finalistów konkursu I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu oraz grupy OxyGen-Z dla uczniów szkół średnich i podstawowych z regionu.

Tematem "Natura wokół nas". Nagrodę starosty otrzymał Kamil Bogocz, autor zdjęcia "Przyroda kontra beton", Kamil jest uczniem Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu, a pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Restel z Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu za zdjęcie "Złocista aura".

Kolejne miejsce w konkursie: Łukasz Piechula z ZS nr 3, Julia Jaskółka z ZS nr 3, Mikołaj Piątek z ZSTiO oraz Jan Bartoszek z II LO.

- Natura jest wszędzie i nie trzeba wyjeżdżać daleko, by przekonać się, jak potrafi nas oczarować, tym bardziej się cieszę, że była ona tym razem po okiem zdolnych fotografów z naszych szkół, zrobiliście piękne i bardzo ciekawe zdjęcia, gratuluję – powiedział starosta Paweł Masełko.   

- Jesteśmy grupą związaną z klimatem i ekologią i naszym celem była promocja piękna oraz otaczającej przyrody, dlatego cieszymy się, że mogliśmy przeprowadzić ten konkurs – mówił Adam Bujak z I LO.

Wydarzeniu poza starostwem patronował marszałek Andrzej Buła, a konkurs odbył się w ramach całej serii wydarzeń z okazji 25-lecia obrony Województwo Opolskie. Został też dofinansowany przez samorząd wojewódzki.

AL

Fotorelacja i wideo na FB powiatu.

ko1.jpeg

ko2.jpeg

ko3.jpeg

ko4.jpeg

ko5.jpeg

ko6.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera