Kamera on-line

Panowie nie zawiedli. Movember z rekordową frekwencją

To popołudnie w galerii Odrzańskie Ogrody należało do mężczyzn. Movember zorganizowany przez wielospecjalistyczny szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu pod patronatem starosty, przyciągnął panów w różnym wieku.

– Musimy być świadomi i badać się, lepiej zapobiegać niż leczyć, ta stara maksyma jest aktualna w każdym czasie – mówili nam mieszkańcy powiatu.

I nie zawiedli, bo spora kolejka do punktu pobrań zaczęła ustawiać się już przed godziną 17.00. Było tłoczno, ale całość odbywała się sprawnie, dlatego też każdy kto tego dnia zawitał do punktu, został przebadany.  

W piątek (17.11) czeka ich wizyta u specjalisty i omówienie wyników PSA, a także badanie USG.

– Nie ma się czego bać, cieszymy się z dużego zainteresowania, im więcej takich akcji, tym z pewnością mniej wizyt na oddziale, a o to nam chodzi, by eliminować zagrożenia na wczesnym etapie – podkreślają urolodzy.

Badania, diagnostyka, edukacja – te trzy słowa charakteryzowały tegoroczną akcję w Kędzierzynie-Koźlu. Po wizycie w przychodni, w piątek 30 listopada w Domu Kultury w Koźlu podsumowanie akcji i okazja do kolejnego spotkania z urologami, którzy tym razem postawią na działania edukacyjne. Dowiemy się tego, na jakim etapie jest rozwój urologii i jakie rozwiązania proponuje szpital swoim pacjentom.

Movember odbył się pod patronatem starosty Pawła Masełki.

WIDEO na FB powiatu.

AL

mo1.jpeg

mo2.jpeg

mo3.jpeg

mo4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera