Kamera on-line

Najlepsze życzenia składamy pracownikom socjalnym

Wszystkim pracownikom socjalnym z okazji waszego święta składamy najlepsze życzenia. Uroczystość, gdzie dziękowano wykonującym jeden z najtrudniejszych zawodów świata, odbyła się w pałacu w Jakubowicach w gminie Pawłowiczki. Od lat pełni on rolę ośrodka pomocy społecznej.

Obecnie przebywa tam 49 podopiecznych, dla których opiekunowie z Jakubowic są całym światem.  

- To nie praca, a służba wymagająca nieprzeciętnej wrażliwości, dlatego chcemy wam z całego serca podziękować - mówili starosta Paweł Masełko oraz wicestarosta Józef Gisman, którzy dziękowali oddzielnie wszystkim szefom ośrodków z powiatu, przekazując życzenia w imieniu Danuty Wróbel, przewodniczącej Rady Powiatu.

Swoim pracownikom dziękowała także Jolanta Moroń-Świerszcz, dyrektor domu opieki z Jakubowic. Podziękowania dla dyrektorów jednostek z gmin wiejskich odebrali wójtowie Krzysztof Ficoń, Jerzy Treffon i Piotr Kanzy.

Pałac w Jakubowicach jest miejscem szczególnym, przez lata gościł wielu artystów, którzy uwieczniali jego otoczenie podczas plenerów malarskich. Dziś część z tych prac zdobi wnętrza pałacu. Przede wszystkim jest jednak miejscem opieki dla wielu osób, gdzie odbywa się także rehabilitacja ruchowa, a oni sami otoczeni są całodobową opieką.

al

Fotorelacja na FB powiatu.

pal1.jpeg

pal2.jpeg

pal3.jpeg

pal4.jpeg

pal5.jpeg

pal6.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera