Kamera on-line

Będą mistrzami w swoich zawodach. Uczniowie "Budowlanki" odebrali dyplomy czeladnicze

Po raz czwarty uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odebrali dyplomy  czeladnicze z rąk Starszego Cechu - Marka Dambonia. To wyjątkowe osiągnięcie dla szkoły, ale też wyróżniające się na mapie polskich szkół średnich. Trzynastu uczniów z klasy 5Tb kończąc szkołę będzie mieć dwa zawody - Monter Izolacji Przemysłowych i Technik Budownictwa.

Było to możliwe dzięki wprowadzonej innowacji  "Mały Menadżer". Od momentu podpisania porozumienia o współpracy z firmą Multiserwis około 50 uczniów skorzystało z możliwości podniesienia swoich kompetencji na rynku pracy. Uczniowie otrzymują też Euro Pass  w języku angielskim,  co daje im możliwość pracy nie tylko w kraju, ale też za granicą.

- Sukces naszych uczniów był możliwy dzięki tworzeniu czegoś, co wychodzi poza schemat, dzięki otwartości i chęci współpracy firmy Multiserwis, w której młodzież miała zajęcia praktyczne i teoretyczne, a także współpracy Opolskiego Centrum Edukacji z projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy" oraz Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – mówi Ewelina Kowaś, dyrektor kozielskiej „Budowlanki”.

W uroczystości wzięła udział Bożena Łotecka, członkini zarządu powiatu oraz Robert Węgrzyn, radny sejmiku województwa opolskiego.

Zespół Szkół nr 1 to szkoła prowadzona przez powiat, przez lata ugruntowała sobie solidną pozycję na mapie opolskich placówek, które kształcą w różnych zawodach. Jest ceniona za podejście do uczniów i szerokie możliwości kształcenia oraz liczne kontakty z firmami.

al

dam1.jpeg

dam2.jpeg

dam3.jpeg

dam4.jpeg

dam5.jpeg

dam6.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera