Kamera on-line

Pierwsza w powiecie wirtualna strzelnica powstała w Zespole Szkół nr 3. Powiat zdobył na nią pieniądze z zewnątrz

W Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach otwarto wirtualną strzelnicę. Będą mogły na niej trenować nie tylko klasy mundurowe ale wszyscy uczniowie szkół średnich z powiatu w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa.

Strzelnica ma wiele programów symulacyjnych, różne stopnie zaawansowania. Jest dla każdego! Uczniowie mogą tworzyć też własne scenariusze.

- Klasy mundurowe cieszą się dużą popularnością. Szkołą interesuje się wielu młodych ludzi. To przygotowanie sportowe w sensie obronnym dla przyszłych adeptów szkół mundurowych jest bardzo ważne. Nie są to zawody łatwe i proste, dlatego tym bardziej się cieszymy, że udało nam się tę strzelnicę stworzyć – mówił wicestarosta Józef Gisman.

- To pierwsza w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim wirtualna strzelnica. Tu mamy potencjał klasy mundurowej i strzelnica będzie spełniała swoje zadanie. Strzelnica jest wytłumiona i specjalnie zrobiona na samym dole budynku szkolnego, wiec dźwięki nie będą przeszkadzać uczniom podczas lekcji – informował dyrektor Adam Kania.

Na jej budowę powiat pozyskał dotację w wysokości 150 tys. zł z Ministerstwa Obrony Narodowej. 40 tys. pochodziło z budżetu samorządu.

AL

st1.jpeg

st3.jpeg

st4.jpeg

st6.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera