Kamera on-line

Zarażają pasją do techniki i robią to już od dwunastu lat

Czy w szkole technicznej można sobie pozwolić na nieco fantazji? Tak, i akurat absolwenci tej placówki są tego najlepszym przykładem. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach ruszyły Potyczki z Techniką - konkurs dla uczniów klas siódmych i ósmych, którzy techniką zarażają się od młodych lat. A potem często wybierają ZSTiO w Azotach, gdzie tworzą oryginalne techniczne konstrukcje pod okiem nauczycieli, którzy potrafią przekazać wiedzę i zarazić pasją.

Po zadaniach pisemnych uczestnicy konkursu udali się do nowoczesnych pracowni, gdzie ruszyła część praktyczna. To właśnie tam jest najciekawiej, a uczniowie podstawówek mają okazję zobaczyć i poczuć szkołę z najlepszej strony. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział dziesięć szkół z powiatu.

– Od lat już staramy się i pokazujemy wam, że szkoła techniczna, choć wymagająca, jest bardzo dobrym wyborem dla tych, którzy chcą rozwijać swoją pasję, a przy tym nie tylko zgłębiać wiedzę, ale również dobrze się bawić nowościami ze świata techniki, elektroniki czy mechatroniki – mówiła dyrektor ZSTiO Maria Staliś.  

Dwunasta edycja konkursu odbywa się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu oraz Politechniki Opolskiej. – Cieszę się, że ten konkurs przyciąga tak wielu młodych ludzi, nic tak nie rozwija jak pasja, chęć tworzenia czegoś nowego to najlepsza inwestycja w samego siebie, gratuluję wygranym i czujcie się nimi wszyscy, którzy tu jesteście, w świetnej szkole z wieloma nauczycielami pasjonatami – powiedział starosta Paweł Masełko.

Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk przedstawicieli firm, dla których nowi, dobrze przygotowani do zawodu absolwenci to prawdziwy skarb. Wielu z nich jeszcze na etapie szkoły otrzymuje atrakcyjne propozycje pracy, albo zakłada własny biznes.

AL

po1.jpeg

po2.jpeg

po3.jpeg

po4.jpeg

po5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera