Kamera on-line

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu wicemistrzem Polski w badmintonie

Z Białegostoku, gdzie walczyło aż 100 najlepszych drużyn z całego kraju, nasi uczniowie przywieźli zasłużone trofeum i pojawili się u starosty Pawła Masełki. Mieliśmy wielką przyjemność poznać mistrzów ze sportowego Kopernika. Z rąk starosty otrzymali wyjątkowe koszulki z emblematami powiatu.

- W imieniu swoim ale także zarządu powiatu serdecznie wam gratuluję, jestem zbudowany waszą postawą, a informacje o tym jak w turnieju pniecie się po finał były najlepszym dowodem na to, że warto spełniać marzenia, także te sportowe, że walka, konsekwencja, ale także świetna atmosfera, jaką potrafią stworzyć trenerzy i szkoła, powoduje, że można osiągać ogólnopolskie sukcesy – powiedział starosta Paweł Masełko, zwracając się do uczniów oraz dyrektor II LO Katarzyny Arciszewskiej-Stępień.

- Od początku turnieju mierzyliśmy się silnymi drużynami, mecze były zacięte i w końcu udało się nam wywalczyć awans do rozgrywek na najwyższym krajowym szczeblu – mówi trener Marek Słota i zaznacza, że tak naprawdę wszystko działo się w głowach, opanowanie, skupienie i dobre, sportowe przygotowanie pozwoliło sięgnąć uczniom z Kędzierzyna-Koźla po srebro na Mistrzostwach Polski.

Gratulujemy wam wszystkim, także logistykowi ekipy Grzegorzowi Cybulskiemu.

Wiemy, że nie było łatwo, najpierw etap powiatowy, potem wojewódzki i na końcu awans na szczebel centralny i miejsce na samym podium. Takie chwile nie zdarzają się zbyt często. Gratulacje!

AL

mi1.jpeg

mi2.jpeg

mi3.jpeg

mi4.jpeg

mi5.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera