Kamera on-line

Movember profilaktycznym hitem listopada. Tylu chętnych nikt się nie spodziewał

W Domu Kultury w Koźlu podsumowano tegoroczną akcję Movember zorganizowaną przez szpital oraz samorząd powiatowy. W ostatnim etapie postawiono na edukację, padło wiele pytań o to, co oferuje szpital swoim pacjentom. A tu wiele się zmieniło.

Najpierw jednak trochę danych. - Podczas przedsięwzięcia u 60% pacjentów wykryto nieprawidłowości. Tylko w jedno piątkowe popołudnie przebadano 145 osób. Zdiagnozowano 16 różnego typu nieprawidłowości, m.in. nowotwory prostaty – informowali medycy.

Placówka na oddziale urologicznym i onkologii urologicznej przeprowadza nawet najbardziej skomplikowane operacje. Mówił o tym dr Artur Pietrusa, który podsumował akcję i opowiedział, jak zmienił się oddział naszego szpitala. Teraz to nie tylko nowoczesny sprzęt, ale zmieniło się samo podejście do tej gałęzi medycyny, która szybko się rozwija, a pacjenci kozielskiej urologii czują się pełni zaopiekowani, lecząc się pod okiem znakomitego, tworzonego przez lata zespołu.

- Warto się badać, a leczenie urologiczne przynosi bardzo dobre rezultaty. Nim dojdzie do momentu, kiedy będziemy odczuwali dolegliwości, może minąć wiele lat, dlatego badajmy się, nie tylko wtedy gdy czujemy się gorzej – mówił dr Artur Pietrusa, który kieruje oddziałem urologii w Koźlu.

Część z pacjentów, którzy wzięli udział w naszej akcji już otrzymuje specjalistyczne leczenie a rokowana są dobre. Pamiętajmy, chorują także osoby młode, wśród pacjentów zdarzają się 30-latkowie z wykrywanym rakiem jądra. To bardzo podstępny nowotwór, ale za to jego leczenie przynosi dobre efekty i często chorzy wracają do pełni sił.

- Stawiamy na profilaktykę, chcemy by nasi mieszkańcy brali jak najczęstszy udział w tego typu akcjach, tym razem panowie nie zawiedli i pojawiło się bardzo dużo mężczyzn, przeprowadzono specjalistyczne badania, dziękuję szpitalowi, że wychodzi z profilaktyką do różnych grup osób, bo mamy różne, liczne programy profilaktyczne, także dla pań – podsumował starosta Paweł Masełko.

AL

mov1.jpeg

mov2.jpeg

mov3.jpeg

mov4.jpeg

mov5.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera