Kamera on-line

Dwie firmy transportowe ścisłymi partnerami ZSTiO w Azotach

W obecnych czasach sterowanie lokomotywą przypomina lot samolotem. Rynek kolejowy szybko się rozwija i pilnie potrzeba pracowników. Samorząd powiatowy przewidział to już kilka lat temu uruchamiając nowy kierunek w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach. Zaczynało tam 15 uczniów, teraz w zawodzie kształci się już 48 młodych ludzi, którzy wiążą przyszłość z koleją.  

Nadeszła pora na nowy rozdział w kształceniu uczniów, dają to podpisane właśnie umowy partnerskie z DB Cargo Polska oraz DB Cargo Spedkol. A to oznacza, że uczniowie będą się uczyć fachu od najlepszych w branży.

- Transport kolejowy będzie się rozwijał, ma przed sobą przyszłość nie tylko ze względów ekologicznych, dlatego cieszę się, że nasza młodzież będzie poznawała specyfikę tej pracy ucząc się od tych, przed którymi kolej nie ma żadnych tajemnic. Po raz kolejny to firmy dostrzegły potencjał w naszej szkole, w naszej młodzieży i chcą razem z nami kształcić fachowców – mówił starosta Paweł Masełko.

- Jesteście dla nas ważni, cenni i czekamy na was. Bardzo się cieszę, że postawiliście na kolej, na branże, która zmienia się bardzo dynamicznie – zaznaczyła Anna Sojka, członek zarządu DB Cargo Polska.

- DB Cargo to platforma, która jest po to, abyście mogli zapoznać się z wieloma aspektami związanymi z tym zawodem. Dzięki podpisanej umowie będziecie mieli możliwość skorzystania z praktyk, odwiedzenia naszych oddziałów i zaobserwowania, w którym kierunku chcecie się rozwijać, mamy przestrzeń dla każdego - podkreślił Tomasz Iwański, prezes DB Cargo Spedkol Sp. Z o. o. 

Umowy partnerskie z ramienia szkoły podpisała dyrektor Maria Staliś, techników transportu kolejowego szkoła kształci od 2020 roku.

Klasa kolejarska i podpisane umowy są Tematem Dnia Radia Park TU

AL

ko1.jpeg

ko2.jpeg

ko3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera