Kamera on-line

Zapraszamy wszystkich Opolan

Opolskie Centrum Onkologii zaprasza wszystkich Opolan w niedzielę 17 października  br. pod pomnik przy placu Wolności, skąd po raz piąty wyruszy Marsz Nadziei, organizowany pod patronatem marszałka województwa Józefa Sebesty, wojewody opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego i prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego.

Udział Opolan w Marszu z okazji corocznego Dnia Walki z Rakiem Piersi będzie wyrazem ich solidarności z osobami chorymi na raka, jak również potrzeby zjednoczenia się na rzecz propagowania wiedzy o profilaktyce nowotworowej, a przede wszystkim raka piersi.
W trakcie przemarszu (trasa jest następująca: od pomnika przy pl. Wolności, przez rondo i deptak na ul. Krakowskiej w stronę wschodniej pierzei Rynku i dalej ulicami: Książąt Opolskich, Katedralną, Koraszewskiego do pierzei zachodniej Rynku i z powrotem na pl. Wolności)  rozdawane będą parasole (w tym roku w kolorze wrzosowym), różowe balony oraz ulotki, związane tematycznie z celem Marszu.
Pochód zacznie się formować ok. godz. 13 i przed wyruszeniem przewidziane są okolicznościowe przemowy gości oraz organizatorów. Zakończenie planowane jest na godz. 14 - 14.30.
Jak co roku Marsz Nadziei poprowadzą mażoretki z ozimskiego Domu Kultury oraz Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie –Koźlu.
×

Zapisz się do newslettera