Kamera on-line

Opracowali unikalny system, który wykrywa mikrowycieki. Oto laureaci tegorocznej nagrody im. Mariana Górnego

Kamil Kusze, Karol Krzych i Jakub Wawrzkowicz to tegoroczni laureaci prestiżowej nagrody im. Mariana Górnego, której fundatorem jest Grupa Azoty ZAK S.A. Uczniowie są wychowankami Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, szkoły prowadzonej przez powiat.

W Centrum Naukowo-Badawczym spółki wręczono nagrody w 13. już edycji konkursu pod patronatem starosty Pawła Masełki. Trzyosobowy zespół stworzył unikalny system badający mikrowycieki w instalacjach wodnych.

- Nad projektem pracowaliśmy pół roku, myślimy nad jego opatentowaniem, ale najpierw chcemy skończyć szkołę, potem planujemy studia i własny biznes – mówili nam laureaci.

- Pracodawcy bardzo stawiają na takich uczniów, a my cieszymy się kiedy oni spełniają się w naszej szkole, mają chęci do tworzenia nowych rzeczy, do odkrywania świata techniki, jestem bardzo dumna z nich i zachęcam każdego, by nie bał się szkoły technicznej, która daje ogromne możliwości – mówiła dyrektor ZSTiO Maria Staliś.

- Grupa Azoty ZAK S.A. wspiera zdolnych uczniów, którzy już na etapie szkoły średniej rozwijają swoje pasje, dzięki takiej współpracy część z nich po zakończeniu edukacji podejmuje u nas pracę. Przy okazji nagrody imienia Mariana Górnego doceniani są nie tylko utalentowani uczniowie, ale też szkoły, które pomagają im rozwinąć skrzydła - mówiła Estera Antoszczuk z Grupy Azoty ZAK S.A.

Najlepsze życzenia oraz gratulacje przekazali uczniom starosta Paweł Masełko wraz z wicestarostą Józefem Gismanem oraz kierownikiem wydziału oświaty starostwa Aurelią Stępień.

Marian Górny przez lata związany był z obecną Grupą Azoty, a nagroda jego imienia przyznawana jest przez kapitułę od 2010 roku, w jej składzie jest m.in. córka cenionego dyrektora zakładów, które obchodzą swoje 75-lecie.

Wydarzenie relacjonowaliśmy filmowo na FB powiatu.

AL

g1.jpeg

g2.jpeg

g3.jpeg

g4.jpeg

g5.jpeg

g6.jpeg

g7.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera