Kamera on-line

Każdy z nas może uratować komuś życie. 65 lat honorowego krwiodawstwa

65 lat honorowego krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Uroczystość była okazją do wyróżnienia wszystkich, którzy wspierają szczytną ideę dzielenia się życiodajnym płynem.

Wśród wyróżnionych uczniowie naszych szkół, pedagodzy, wolontariusze, a także starostwo powiatowe i urząd miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Powiat od lat promuje i wspiera krwiodawstwo, robi to m.in. w swoich szkołach, gdzie działają lokalne kluby HDK. - Krwi nie da się wyprodukować, potrzeba jej coraz więcej, oddając ją wspieramy pracę naszych lekarzy, którzy dzięki niej mogą ratować życie pacjentów. Dziękuję wszystkim zaangażowanym mieszkańcom naszego powiatu, oddając cząstkę siebie, dajemy drugiemu człowiekowi to, co najcenniejsze – przekazał starosta Paweł Masełko.

Dziękujemy Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi za docenienie naszych działań i gratulujemy nagrodzonym.

Człowiek jest jedynym źródłem tego wspaniałego leku. Krew pobierana jest tylko od zdrowych osób po spełnieniu odpowiednich warunków. Z roku na rok obserwuje się wzrastające zapotrzebowanie na krew i jej składniki w związku z postępem medycyny oraz starzeniem się społeczeństwa. Honorowy dawca przychodząc do punktu krwiodawstwa pomaga w wyzdrowieniu lub bezpośrednio ratuje życie drugiego człowieka.

AL

krew1.jpeg

krew2.jpeg

krew3.jpeg

krew4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera