Kamera on-line

25 lat Zespołu Pieśni i Tańca Komes

Zespół Pieśni i Tańca „Komes” świętował 25-lecie istnienia. Z tej okazji w Domu Kultury „Lech” na os. Blachownia odbył się uroczysty koncert. W imieniu starosty kwiaty oraz list gratulacyjny na ręce dyrektora zespołu Zbigniewa Stanisia złożył Jerzy Pałys – członek Zarządu Powiatu.  

Zespół Pieśni i Tańca „Komes” powstał w 1982 roku. Na początku działał jako zespół wokalno-ruchowy. W tym samym roku zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Spółdzielczości Mieszkaniowej w Stalowej Woli. Od 1985 roku działa jako zespół folklorystyczny. Członkami zespołu są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studenci z terenu miasta i okolic.
Kierownictwo zespołu Danuta i Zbigniew Staniś są pomysłodawcami i realizatorami Międzynarodowych Spotkań Zespołów Ludowych od 1992 roku. Zespół jest organizatorem wielu imprez folklorystycznych o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Popularyzuje obrzędy i zwyczaje regionu śląskiego jak również innych regionów Polski. Zespół posiada bogaty repertuar, na który składają się tańce, pieśni oraz bogaty zestaw kostiumów 8 regionów kraju.
2.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
1.jpeg


 


 
 
×

Zapisz się do newslettera