Kamera on-line

Jokey Poland będzie fundować stypendia naszym mechatronikom

Firma Jokey Poland będzie fundowała stypendia dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach. Mechatronicy otrzymają też fachowe wsparcie na miejscu, a potem otwartą ścieżkę pracy w firmie z Kędzierzyna-Koźla, która jest wiodącym zakładem całej grupy, mającej kilkanaście fabryk w Europie i na świecie.

Zakład zatrudnia około 150 osób, jest nowoczesny i stale się rozwija. No i trudno sobie dziś wyobrazić, by ktoś w Polsce nie miał w rękach przedmiotu wyprodukowanego w firmie z Kędzierzyna-Koźla.

- Umowa pozwoli nam na to, by dostawać świadomych, zmotywowanych, lepiej przygotowanych pracowników, dlatego uruchamiamy program stypendialny dla uczniów, chcemy, by on spowodował, że uczniowie właśnie z naszym miastem i powiatem będą wiązać przyszłość, że poczują, że to ich miejsce na ziemi i tu można się rozwijać – powiedział dyrektor Jokey Poland Jacek Matus.  

Dyrektor ZSTiO Maria Staliś podkreśliła dobry klimat dla budowania nowych, wartościowych relacji. – Mamy wsparcie ze strony zarządu powiatu, ale jest też firma, która chce wspierać nas jako szkołę, a naszych uczniów jako przyszłych potencjalnych pracowników spółki. To jest bardzo pozytywne – zaznaczyła dyrektor ZSTiO.

Starosta Paweł Masełko i wicestarosta Józef Gisman przypomnieli, że samorząd powiatowy już przed laty postawił mocno na to, by uczniowie otrzymywali konkretny fach w ręku, ale też, by mogli realizować swoje pomysły. – By tak się stawało potrzeba szkoły z pasją, nauczycieli, którzy potrafią przekazać widzę uczniom ale też ciągle ich wspierają, motywują, jestem zbudowany tym, jak to wygląda w Azotach i powiem wam drodzy uczniowie, trafiliście do świetnej szkoły. Firmie Jokey Poland dziękuję za zaufanie, choć my tak naprawdę współpracujemy już od wielu lat, cieszę się, że ta synergia umożliwiła nam podpisanie konkretnej umowy z korzyścią dla obu stron – mówił starosta Paweł Masełko.

Powiat już kilka lat temu mocno postawił na kształcenie zawodowe i tak ukierunkował swoje działania, by móc pozyskiwać pieniądze z zewnątrz na wiele projektów związanych z nowoczesną edukacją, warto wspomnieć chociażby o specjalistycznych pracowniach dla uczniów, które powstały w zasadzie we wszystkich szkołach technicznych, sam również funduje zdolnym uczniom stypendia naukowe, mocno stawia na rozwój ambitnych i innowacyjnych projektów tworzonych przez samych uczniów.

AL

jokey1.jpeg

jokey2.jpeg

jokey3.jpeg

jokey4.jpeg

jokey5.jpeg

jokey6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera