Kamera on-line

Budował powiat od podstaw, postawił na nowoczesną oświatę i służbę zdrowia. Józef Gisman z honorową odznaką "Za Zasługi Dla Województwa Opolskiego"

W Filharmonii Opolskiej wręczono honorowe odznaki „Za Zasługi Dla Województwa Opolskiego”. Miło nam poinformować, że w tym gronie znalazł się Józef Gisman, wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. To prestiżowe wyróżnienie wręczyła wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura w obecności Rafała Bartka, przewodniczącego TSKN.

Józef Gisman był pierwszym starostą powiatu, który 25 lat temu zaczął budowę samorządu od podstaw. Przed wręczeniem honorowej odznaki podkreślono, że jako samorządowiec postawił na mocną restrukturyzację służby zdrowia, na mało komu znane wtedy partnerstwo publiczno-prywatne, ściągnął do miasta poważnych partnerów medycznych, dzięki czemu powstała u nas stacja dializ, nowoczesna radiologia, a potem Polsko-Amerykańska Klinika Serca. Wszystkie te placówki funkcjonują do dziś i przez lata znacząco się rozwinęły.

W oświacie był pomysłodawcą pierwszego Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, wtedy kiedy inne samorządy na Opolszczyźnie dopiero myślały nad nowymi rozwiązaniami na rynku edukacji i pracy, w naszym powiecie naukę zaczynali pierwsi podopieczni centrum, które do dziś znajduje się w Azotach i zdecydowanie postawiło na kształcenie zawodowe, uruchamiając z pieniędzy europejskich nowoczesne pracownie dla uczniów.

Z jego inicjatywy powstały także Warsztaty Terapii Zajęciowej, a w obszarze pomocy niepełnosprawnym rozpoczęła się budowa wind, przystosowanych z myślą o osobach z dysfunkcją ruchu. W sumie powstało ich 13 i znajdują się w wielu budynkach użyteczności publicznej, z których korzysta wielu mieszkańców.

al

gis4.jpeg

gis2.jpeg

gis3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera