Kamera on-line

Popołudnie pod znakiem akordeonu

W sobotnie popołudnie mieszkańcy naszego powiatu mieli okazję posłuchać niezwykłego koncertu. W auli kozielskiego liceum wystąpił znany kędzierzyńsko-kozielskiej publiczności duet – Machowska&Kopietz. W koncercie wzięli udział: Zuzanna Donath-Kasiura z opolskiego TSKN – główna pomysłodawczyni, Andrzej Kasiura – członek Zarządu Województwa Opolskiego, starosta powiatu Józef Gisman, wicestarosta Marek Matczak, członek Zarządu Powiatu Stefan Wałach oraz radna powiatowa Barbara Wołowska.

Urodzony w Opolu Piotr Kopietz należy do grona kilku muzyków w Polsce, grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jedynym w Polsce artystą koncertującym na francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. w Przemysłu, Lublinie, Sanoku, Klingenthal(Niemcy), Castelfidardo(Włochy).
Występ tego nieprzeciętnie uzdolnionego duetu wielokrotnie nagradzany był brawami.
Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim odbywają się już po raz siódmy. W roku 20-lecia istnienia Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego cześć Dni Kultury Niemieckiej poświęcona jest związkom niemiecko-żydowskim na Śląsku Opolskim.
1.jpeg
3.jpeg
2.jpeg


 
 
×

Zapisz się do newslettera