Więcej inwestycji w nowym roku. Powiat ma śmiały budżet na 2024 rok

Plan finansowy na 2024 rok zakłada wydatki na poziomie 158 mln zł i tylko 1,5-milionowy kredyt. Będą trzy duże inwestycje i więcej o 30 mln zł wprost na działania dla mieszkańców, a tych należy się spodziewać jeszcze więcej biorąc pod uwagę nowe rozdanie środków unijnych i pieniądze z KPO. To będzie więc rok, z którym samorządowcy nie tylko w Kędzierzynie-Koźlu wiążą duże nadzieje.

- Finansowo będziemy przygotowani do tego. Jeśli chodzi o przyszły rok, to kończymy ulicę Spacerową. Dużym zadaniem będzie także termomodernizacja budynku II Liceum Ogólnokształcącego, planowana jest także rozbudowa budynku strażnicy Państwowej Straży Pożarnej na osiedlu Azoty – mówił na antenie Radia Park starosta kędzierzyńsko-kozielski Paweł Masełko, który podkreślił, że musi zmienić się finansowanie samorządów, zwłaszcza powiatów, które mają coraz więcej zadań a nie idą za tym pieniądze.

– Nasz budżet mógłby być lepszy, gdyby nie to jak byliśmy traktowani przez poprzednią władze – zaznaczył starosta. – Mamy dokumentacje na wiele zadań, w tym drogi i inne inwestycje, chcemy inwestować w szpital, jesteśmy dokumentacyjnie przygotowani do rozbudowy – dodał.

Powiat ma też zabezpieczone pieniądze z funduszy rządowych na poziomie 800 tys. zł na poprawę cyberbezpieczeństwa i rozbudowę e-usług dla mieszkańców, tak by zwiększyć możliwość załatwiania spraw internetowo.

Budżet powiatu zostanie przyjęty podczas sesji, gdzie radni poznają stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz poszczególnych komisji problemowych.

Dużo więcej w rozmowie dnia Radia Park TU

starostwo nocą.jpeg