Kamera on-line

Ponad 2 mln zł na lokalne połączenia autobusowe w naszym powiecie

Powiat kędzierzyńsko-kozielski pozyskał z rządowego funduszu 2 mln 400 tys. zł na lokalne połączenia autobusowe. W opolskim urzędzie wojewódzkim stosowną umowę na 2024 rok podpisali starosta Paweł Masełko i wicestarosta Józef Gisman. Dzięki niej mieszkańcy przede wszystkim mniejszych miejscowości w naszym powiecie będą mogli dotrzeć do pracy, szkół czy placówek zdrowia. Połączenia realizuje firma GTV BUS.

- Inicjatywa ta otwiera nowy rozdział w historii komunikacji regionalnej, dając mieszkańcom małych i średnich miejscowości szansę na lepszą dostępność do kluczowych usług – mówiła dziennikarzom Monika Jurek, wojewoda opolska.

- Wniosek naszego samorządu przeszedł pozytywną ocenę i dzięki temu uda się utrzymać istniejące linie autobusowe, z których korzystają mieszkańcy, w tym oczywiście nasza młodzież w dojazdach do szkół z różnych części powiatu, to ważne i potrzebne wsparcie, bez którego mielibyśmy duży problem – zaznacza starosta Paweł Masełko.  

W sumie na ten cel rząd na całej Opolszczyźnie przeznaczył 32 mln zł, za które uda się utrzymać i rozbudować 320 linii o łącznej długości prawie 9,5 tysiąca kilometrów.

AL

umowa z gtv.jpeg

gtv.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera