Kamera on-line

Ziemia kędzierzyńsko-kozielska uwieczniona na płótnie

W Domu Kultury „Lech” na os. Blachownia odbyła wystawa poplenerowa XI Międzynarodowych Spotkań Malarskich „Kędzierzyn-Koźle 2010”. Bierze w nich udział 21 plastyków z kraju i z zagranicy. Organizatorami pleneru malarskiego jak co roku są: Związek Polskich Artystów Plastyków Okręgu Opolskiego, Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu wspólnie z miejscowymi przedsiębiorcami i niezmiennie od lat Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

– Od lat wspieramy plener jako element promocyjny miasta i powiatu. Wasze obrazy przedstawiające różne zakątki naszej ziemi bardzo często spotykają się z dużym zainteresowaniem gości z zagranicy odwiedzających powiat – mówił wicestarosta Marek Matczak. 
Na przestrzeni lat gościli u nas artyści z takich krajów jak: Bułgaria, Rumunia, Niemcy, Holandia czy Francja. Powstało łącznie 3500 prac.
Obrazy można zobaczyć w Domu Kultury „Lech” na osiedlu Blachownia. Potem plener przeniesiony zostanie do Domu Kultury „Chemik”, a następnie Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej. 
3.jpeg
1.jpeg
6.jpeg
4.jpeg
5.jpeg

2.jpeg
 
 
 
 
×

Zapisz się do newslettera