Kamera on-line

Nowe rozwiązania w eko-energetyce. Śląscy samorządowcy w Izbicku

Finansowanie inwestycji nastawionych na zieloną energię było tematem spotkania Śląskich Samorządowców. Kolejne rozdanie środków europejskich otwiera nowe możliwości pozyskiwania pieniędzy na wiele zadań. Chodzi o budynki użyteczności publicznej - szkoły czy na przykład domy opieki albo szpitale.

Na miejscu byli Józef Gisman, wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz wójt gminy Cisek Rajmund Frischko. Spotkanie otworzył przewodniczący stowarzyszenia Łukasz Jastrzembski, burmistrz Leśnicy, a zebranych powitała wójt Izbicka Brygida Pytel.

Wiele możliwych rozwiązań w tym zakresie omówiono właśnie w Izbicku, gdzie gościli także przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z Opola. Mówiono o programach energetycznych, klastrach, spółdzielniach i o tym, jak pogodzić wydajność energetyczną z ekologią i oszczędnościami. Tu przykładem może być powiat kędzierzyńsko-kozielski, gdzie z powodzeniem działa naszpikowany eko-rozwiązaniami Dom Pomocy Społecznej w Sławięcicach, który przeszedł kompleksową energetyczną modernizację.

13 grudnia 2023 roku na konferencji prasowej w Opolu ogłoszono początek nowego regionalnego projektu samorządowego. Śląscy Samorządowcy bo tak nazywa się utworzona organizacja powstała na bazie Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego, założonego w 1991 roku przez samorządowców województwa opolskiego. Więcej TU

eko34.jpeg

ślą2.jpeg

ślą3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera