Kamera on-line

Tour de Opolskie. Marszałek Andrzej Buła w Kędzierzynie-Koźlu

Marszałek Andrzej Buła swoją wizytę w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczął od spotkania z samorządowcami miasta, powiatu i gmin wiejskich.

- To już kolejny powiat odwiedzany przez zarząd i kolejne rozmowy o tym, co przed nami, zwłaszcza w kontekście zarządzania funduszami europejskimi.  Te spotkania dotyczące zarządzania funduszami są coraz intensywniejsze, bo coraz więcej się w nowej perspektywie unijnej dzieje – mówił Andrzej Buła.

Warto podkreślić, że nasz powiat w ostatnich latach zrealizował aż 161 projektów unijnych za ponad 363 mln zł. To ogromna suma, jaka przełożyła się wprost na działania dla mieszkańców.

Starosta Paweł Masełko mówił, że samorząd powiatowy jest gotowy do kolejnych inwestycji. – Przygotowywaliśmy się do nich, mowa o głównych obszarach naszego działania, jak oświata, służba zdrowia czy drogi. Chcemy rozbudować szpital, zainwestować w kluczowe odcinki naszych dróg, dlatego cieszę się, że tu na miejscu możemy na ten temat tak szeroko rozmawiać – zaznaczył starosta.

O tym, na co mogą liczyć samorządy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w tej perspektywie, mówili m.in. Jacek Partyka, Maja Byrdak, Maciej Kalski, Agnieszka Gabruk, Bartłomiej Horaczuk i Mateusz Figiel.

Spotkanie otwarte Marszałka i Wojewody z mieszkańcami powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego odbędzie się w piątek 2 lutego w Dom Kultury „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu. Początek o godz. 16.30.

Spotkania odbywają się pod hasłem ’”Opolskie 20 lat w Unii Europejskiej” i są doskonałą okazją do poznania oferty samorządu województwa opolskiego, kierowanej do różnych środowisk, zarówno w ramach budżetu województwa, jak i funduszy unijnych.

Filmowa relacja na Facebooku powiatu.

AL

an1.jpeg

an2.jpeg

an3.jpeg

an4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera