Kamera on-line

Opolskie buduje dużą sieć doradztwa zawodowego na przykładzie naszego powiatu

O tym jak dobrze przygotować młodych ludzi do wejścia na rynek pracy mówili doradcy zawodowi oraz specjaliści w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Nasz powiat jest przykładem tego, jak budować skuteczną sieć doradztwa. Teraz w ramach dużego wojewódzkiego projektu sieć zostanie rozbudowana, by jeszcze precyzyjniej celować w dynamiczny rynek pracy na całej Opolszczyźnie.

- Jesteśmy we wzorcowym powiecie jeśli chodzi o kształcenie zawodowe, dajecie przykład nie tylko Opolszczyźnie, ale całej Polsce, cieszę się, że naszą sieć budujemy z tymi, którzy przez lata wypracowali wiele bardzo dobrych rozwiązań - mówiła Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego, która razem ze starostą Pawłem Masełkiem i wicestarostą Józefem Gismanem otworzyła konferencję.

- Od lat stawiamy na kształcenie zawodowe, mamy bardzo dobrze wyposażone szkoły, ale rynek pracy ciągle się zmienia, chcemy by nasi uczniowie byli jak najlepiej przygotowani do zawodu na nowym rynku pracy, budujemy nowoczesną sieć doradczą w całym województwie opolskim, cieszę się, że właśnie nasz powiat może posłużyć za przykład tego, jak robić to najkorzystniej dla młodych ludzi – mówił starosta Paweł Masełko.

– Od początku mojej pracy w samorządzie zawsze zajmowałem się szkolnictwem zawodowym, taki był nasz cel, stworzyliśmy centrum kształcenia zawodowego i praktycznego, a potem rozwijaliśmy szkoły poprzez liczne projekty edukacyjne, kierunek jaki nadaliśmy edukacji przed laty okazał się słuszny – zaznaczył wicestarosta Józef Gisman.   

- Projekt potrwa pięć lat, z dumą mogę powiedzieć, że rozwiązania zastosowane w Kędzierzynie-Koźlu będą w szerokim zakresie wdrażane w innych powiatach regionu. Dziś jesteśmy kilka kroków do przodu przed innymi, gdzie sieci są dopiero tworzone, my mamy już sieć, którą teraz będziemy intensywnie rozwijać – zaznacza dr Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Swój głos podczas konferencji mieli m.in. przedstawiciele Centrum Kształcenia Zawodowego w Azotach, Powiatowego Urzędu Pracy, Grupy Azoty, Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kędzierzynie-Koźlu.

Dużo więcej na ten temat pisaliśmy TU

AL

sie1.jpeg

sie2.jpeg

sie3.jpeg

sie4.jpeg

sie5.jpeg

sie6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera